Najčešće se radi o havarisanim, neregistrovanim i napuštenim vozilima, a ona se uklanjaju po nalogu saobraćajne inspekcije.
"Ovakve automobile registruje saobraćajni inspektori, ali se reaguje i po prijavi građani, koji informišu inspekciji. Postoji procedura, a uklanjanje automobila je poslednji korak", navode u "Parking servisu" za 021.rs.
Automobili ostavljeni na parkingu ne smetaju samo građanima, nego i zagađuju životnu sredinu zbog isparenja kiselina iz akumulatora i curenja ulja.
Najpre se obaveštava vlasnik i njemu se daje rok da sam ukloni automobil, međutim, ako se to ne desi, donosi se "Zaključak o prinudnom izvršenju", nakon čega se vozilo uklanja, a troškove snosi vlasnik. Ukoliko se vlasnik ne javi ni nakon odnošenja, automobil se prodaje na licitaciji, a novac se uplaćuje u budžet grada.
Ono što se često događa jeste da se nakon saobraćajne nezgode oštećeno vozilo ostavlja na obližnjem parkingu, što izaziva revolt kod stanara tog kraja. Оstavljanje napuštenih i havarisanih vozila na parkinzima je zabranjeno, a kazna za fizička lica iznosi 8.000 dinara, dok se za pravna lica kreće od 100.000 do milion dinara.
Apeluje se na građane koji primete ostavljene automobile da slučaj prijave Gradskoj inspekciji na brojeve telefona: 4872-402 i 4872-403.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
Breskvica
ex chapman
Crveni karton
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar