U Novom Sadu odbijeno više građevinskih dozvola nego što ih je izdato
Kako pokazuje statistika Ministarstva građevine, Upravi za urbanizam je ove godine podnet 2.381 zahtev po različitim osnovama, a u okviru postupka sprovođenja objedinjene procedure elektronskim putem. Investitori su najviše tražili izdavanje lokacijskih uslova, odobrenje za izvođenje radova, građevinske i upotrebne dozvole, a dobar deo njih je prijavljivao radove, upisivao svojinu, tražio dozvolu za priključenje komunalija i ostalo.
Što se tiče građevinskih dozvola, investitori su podneli 207 zahteva, a Grad je rešio 157. Od tog broja je odbio da izda 102 dozvole, a izdao je njih 55.
Građevina je odnedavno postala vrlo interesantna oblast investitorima u Novom Sadu. Istim investitorima u korist idu i nedavne promene niza gradskih urbanističkih akata. Najviše se gradi stambeno-poslovni prostor, što implicira da za njim trenutno ima najviše potražnje. Ipak, nije problem u samoj gradnji - koja je dobra pojava u svakoj sredini, već u donošenju odluka, ustupaka i sklapanju dilova koji idu na štetu građana.
Istovremeno, građani ne uspevaju da spreče donošenje istih odluka - ruše se spomenici kulture i uklanjaju zelene površine. Investitori u Novom Sadu u podjednakom broju podnose zahteve za izdavanje građevinskih dozvola za stambene objekte, stambeno-poslovne i poslovne objekte, kao i za izgradnju komunalne infrastrukture i priključaka.
Da li je u Novom Sadu uopšte bilo većih infrastrukturnih ulaganja, ko najviše trpi zbog interesa pojedinaca i kako će Novi Sad izgledati za nekoliko godina, prema mišljenju stručnjaka, čitajte u našoj analizi OVDE.
Komentari 11
nss
NS
BATMAN
Gomila lupetanja bez ikakve informisanosti kako o temi,tako i o ljudima.
Budalaština.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar