LSV: Vratiti "Elektrovojvodinu" i sve što je Vojvodini oteto
Kako navode u toj stranci, LSV je od samog početka bila protiv najavljene i sprovedene reorganizacije "Elektroprivrede Srbije", koja je podrazumevala centralizovanje svih pet privrednih društava u Srbiji, uključujući i "Elektrovojvodinu".
"Na vreme smo upozoravali na niz problema koje će to izazvati. Bilo da je tačna vest objavljena u pojedinim medijima da je zbog greške sa slanjem računa za jun EPS na gubitku 17 miliona dinara ili je u pravu menadžment EPS koji tu vest demantuje, činjenica je da takva greška do skora nije bila ni zamisliva. Činjenica je, takođe, da se jedna zbrka sa računima već dogodila septembra 2013. godine, na početku rada novog preduzeća 'EPS snabdevanje'", poručuju iz LSV.
U ovoj stranci podsećaju da je procenat naplate električne energije kod "Elektrovojvodine" bio je oko 98 procenata "i kao takav najveći od svih privrednih društava u Srbiji, što je svakako bila posledica dobre i kvalitetne ponude od strane 'Elektrovojvodine'".
"Ako je reorganizacija unutar EPS već konstantna i neminovna, krajnji je trenutak da se priznaju promašaji i da se umesto jednog operatora distributivnog sistema uspostavi više, od kojih bi jedan svakako bila 'Elektrovojvodina'. Liga socijaldemokrata Vojvodine je zahtevala, a zahteva i danas da EPS treba decentralizovati, a 'Elektrovojvodini' vratiti status koji je imala - preduzeća koja je zaduženo za snabdevanje električnom energijom i brigu o potrošačima električne energije na teritoriji Vojvodine", navode u Ligi i traže da ovakve izmene uđu u novi zakon o upravljanju EPS-om "sve do trenutka dokle kompletna imovina koja je Vojvodini oteta od strane Miloševićevog režima ne bude vraćena".
Komentari 13
Vi
usamljeni marginalci
Pamtim duže od
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar