Serbia Fashion Week od 7. novembra u Novom Sadu
I ova sezona biće posvećena alternativnoj modi, te se tradicija nastavlja uz još veći urbano-alternativni spektakl. Veče otvaranja obeležiće Srđan Šveljo koji će i ovog puta publiku iznenaditi nečim novim služeći se modelima 25 različitih dizajnera i uklapajući ih u nesvakidašnju koreografiju i ambijent.
Nakon svečanog otvaranja, program se nastavlja u Kongresnom centru "Master" Novosadskog sajma, gde će biti održane revije preko 70 modnih dizajnera iz Srbije, regiona i sveta, a tokom petog izdanja Serbia Fashion Weeka, očekuje se oko 30.000 posetilaca.
Serbia Fashion Week predstavlja najveći modni festival u Jugoistočnoj Evropi koji beleži najekspanzivniji rast posetilaca i učesnika u Evropi (od osnivanja pre tri godine kada ga je posetilo 2.500 ljudi, do aprilskog 2015. godine koji je zabeležio posetu od 22.000 ljudi). Festival se održava dva puta godišnje (prolećni i jesenji).
Design Week će i ove sezone biti održan paralelno sa Serbia Fashion Weekom, a cilj projekta je da izgradi i poveže globalnu dizajn scenu sa Novim Sadom, istovremeno sa interkulturalnim i poslovnim konekcijama. Ovaj projekat je mesto okupljanja autora u oblasti kreativnih industrija umetnika iz Novog Sada, Srbije i inostranstva (industrijski dizajn, enterijer, veb dizajn, dizajn u izdavačkim delatnostima, multimedijalna umetnost, savremeno odevanje, grafički dizajn, kostimografija...).
Ovogodišnja tema je "Overlap" odnosno "Preklapanje" a svoje radove će predstaviti neka od najzvučnijih imena današnjice kao što su Anna Fendi, sa postavkom dizajna stakla, Eduardo Perez Gonzales Ocantos iz Argentine - renomirani slikar i dizajner, Ian Trajlov, koji je bio i pominjan, u okviru Adobe tutorijala i Behancea. Marko Oljača, mladi arhitekta, Damjan Stanković, dobitnik 5 Red Dot nagrada, Isidora Todorović... Ova sezona biće zapamćena i po dolasku najveće zvezde u svetu mode.
Na otvaranju Design Weeka za dobru atmosferu i muziku pobrinuće se WDWRM (Vlad Smolyakov) iz Rusije.
Još jedan veoma važan segment SFWa predstavljaju edukativni seminari i konferencije.
Dvanaestog novembra u 11 časova u Višoj poslovnoj školi, posetioci Serbia Fashion Weeka moći će da prate seminar Jean-Paul Donald Potard-a, svetskog modnog gurua i dugogodišnjeg direktora modne kuće Jean Paul Gaultier. Tema ovog seminara biće Usponi i padovi modne kuće Gaultier - dobra i loša praksa u modi, te će prisutni imati priliku da se upoznaju sa raznim situacijama jedne od najvećih modnih kuća sveta iz prve ruke.
Devetog novembra u 11 časova, veliko francusko ime visoke mode, Eymeric Francois održaće seminar sa zanimljivim temama koje obuhvataju faze razvoja jednog modnog dizajnera – kako od mladog nastaje renomirani dizajner, šta se sve dešava na tom putu i koji su koraci tokom napredovanja.
Desetog novembra u 11 časova očekuje se seminar Barbare Locatelli, jedne od najuspešnijih modnih savetnica koja se već 20 godina bavi ovim poslom i koja sarađuje sa Robertom Cavallijem i Michael Korsom. Tema seminara odnosi se na prodaju modnih kolekcija odnosno šta predstavlja pojam prodavca, koji su osnovni parametri i kategorije prodaje, dok će tokom seminara i dizajneri imati priliku da se posavetuju sa Barbarom oko plana prodaje svojih kolekcija.
Nacionalna komora za modu Srbije i ove godine pokreće nacionalnu platformu za prepoznavanje i podršku mladih dizajnera, Fashion Talent Design Competition. Cilj ovog takmičenja je da se mladim dizajnerima pruži mogućnost ostvarivanja i razvitka međunarodne karijere u modnoj industriji. Kandidati koji mogu da se prijave su studenti modnog dizajna i drugih kreativnih smerova, ali i mladi dizajneri do 30 godina starosti.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar