Ovaj radio nije preživeo proces privatizacije s obzirom na to da zahtev za sprovođenje ovog postupka nije ni podnet Agenciji za privatizaciju u zakonskom roku. Takođe, ovaj lokalni medij je od 2014. godine do danas imao neizmirene obaveze prema više subjekata.
Radio Temerin je, ipak, krajem oktobra 2014. godine uspeo da dobije frekvenciju i funkcioniše uz pomoć lokalne samouprave sa programom na dva jezika. Međutim, iako je Zakon vrlo jasan po pitanju privatizacije opštinskih radio stanica, odbornici opozicije u ovoj opštini za gašenje optužuju novu vlast.
- Sadašnja lokalna vlast, od svog formiranja u poslednjih šest meseci, nije preduzela ništa da se sačuva Radio Temerin. Odlukom skupštinske većine koju čine SNS, SVM-DSVM i SPS od 1. decembra 2016. godine, na žalost Temerinaca, on više ne postoji, iako i dalje poseduje frekvenciju koju mu je dodelio REM - kazao je odbornik u Skupštini opštine Temerin i osnivač Grupe građana "Zajedno za naš Temerin" Robert Karan.
Medijska reforma, koja je predvidela da država izađe iz medija, sem javnih servisa, donela je novu medijsku sliku u mnoge opštine. Tako je u skorije vreme po Vojvodini ugašeno više lokalnih radio stanica, duge tradicije i prepoznatljivosti među lokalnom publikom, dok su pojedine kupili ljudi koji nemaju mnogo veze sa medijima ili su vrlo bliski vlastima.
Pre Radio Temerina, ugasili su se čuveni Radio Sombor, Radio Zrenjanin, Radio Kikinda, Radio Sečanj,... Neki su dobili nove vlasnike poput jedne od najvećih i najpoznatijih lokalnih radio-stanica u zemlji, Radio Subotice, koja odnedavno ima novog vlasnika, vlasnika mreže kablovskih tv kanala. Privatizovane su još neke stanice u pokrajini, dok deo njih i dalje čeka rasplet.
Komentari 12
nss
@cwele
Osim neke pristrasnosti, treba imati i realan pogled na stanje, pod pretpostavkom da \ivi[ u Srbiji i d auop[te yna[ [ta se ovde de[ava u praksi.
Pićuka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar