Studenti, đaci i zaposleni tvrde da su im ugrožena prava na javni prevoz i normalan saobraćaj na relativno malim destinacijama, te da nema dovoljno polazaka u najkritičnije vreme.
"Novim redom vožnje, radnici, đaci i studenti, koji u najvećoj meri koriste usluge putničkog prevoza železnicom, onemogućeni su da koriste svoje građansko pravo na redovan prevoz železnicom iz razloga što novi red vožnje nije prilagođen realnim potrebama radnika, đaka i studenata, koji u najvećoj meri poseduju mesečne kartice i predstavljaju najveće platiše same železnice. Iz tog razloga, na inicijativu putnika iz Zmajeva i okolnih mesta, Ravnog Sela, Kucure i Bačkog Dobrog Polja, koji takođe koriste putnički železnički prevoz iz stanice Zmajevo, prinuđeni smo da se obratimo nadležnim organima Železnice Srbije, veću Opštine Vrbas, Pokrajinskom sekretarijatu za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj i Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Republike Srbije i Vladi Republike Srbije sa zahtevom - peticijom da se u vremenskom intervalu od 15:06 do 19:02 i u intervalu od 22:00 do 23:00 uvedu dodatni polasci vozova na relaciji Novi Sad, Kisač, Stepanovićevo, Zmajevo, Vrbas", navode inicijatori peticije.
Kako pojašnjavaju građani, većini radnika se radni dan, a studenti i đacima nastavni i školski čas, završavaju posle 15 časova u prvoj i 22 časa u drugoj smeni (za radnike, uglavnom), stanovnici lokalnih mesta nemaju kako da se vrate kući.
"Vremenska razlika između dva polaska voza prema Vrbasu i to u poslepodnevnim satima od puna ČETIRI SATA predstavlja grubo kršenje osnovnog ljudskog prava na javni saobraćaj, u jednoj uređenoj državi kakva Srbija pretenduje da bude", zaključuju inicijatori i pozivaju građane da potpišu peticiju
OVDE.
Komentari 16
koledjunis
Željov
mile
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar