"Novosađani mogu da budu ponosni na činjenicu da Sigurna ženska kuća i čitava mreža socijalne zaštite u gradu radi ovako kvalitetno punu deceniju. Na žalost, naše društvo ima potrebu za postojanjem ovakvog oblika socijalne zaštite, a na sreću svi zaposleni u toj ustanovi, uz podršku Centra za socijalni rad i Gradske uprave, su tu da se nađu kao podrška sugrađankama kojima je ta pomoć potrebna", rekao je gradonačelnik Miloš Vučević
On je istakao da je plan da se u budžetu Grada za 2017. godinu obezbedi povećanje plata socijalnim radnicima za pet odsto, kao i to da će taj iznos biti izdvojen iz ukupnog fonda za plate, jer su prethodno ostvarene uštede u pojedinim segmentima.
Usluga prihvatilišta se pruža žrtvama psihološkog, fizičkog, seksualnog, ekonomskog nasilja ili nasilja proganjanjem od strane člana/ova porodice, a kapacitet obuhvata 20 smeštajnih mesta za žene i decu. Korisnici u Sigurnoj ženskoj kući mogu boraviti najduže šest meseci.
Rukovoditeljka Sigurne ženske kuće Nada Padejski-Šekerović se zahvalila gradonačelniku na podršci.
"U protekloj deceniji nam se 7491 osoba, koja se našla u situaciji nasilja u porodici, obratila za pomoć, a Grad Novi Sad je stabilnim i kontinuiranim finansiranjem i podržavanjem rada Sigurne ženske kuće od 15. decembra 2006. godine do danas, pokazao odlučnost u borbi protiv nasilja nad ženama", rekla je Padejski-Šekerović.
Sigurna ženska kuća je počela sa radom 15. decembra 2006. godine kao projektna aktivnost Gradske uprave za socijalnu i dečiju zaštitu poverena na realizaciju Centru za socijalni rad i prva je te vrste otvorena u Vojvodini. Odlukom Skupštine grada krajem 2009. godine, Sigurna ženska kuća iz projektne aktivnosti prerasta u redovnu delatnost socijalne zaštite. Tri su osnovna pravca razvoja usluga koje se pružaju u okviru te ustanove, a to su obrazovanje korisnica, zapošljavanje i razvoj inovativnog pristupa psihološkom savetovanju.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar