Inače, ove sezone pacijenti su vrlo zainteresovani za vakcinaciju, za razliku od prethodnih.
Broj obolelih od gripa u Novom Sadu tokom poslednjih nedelja se smanjuje, saopšteno je u Institutu za javno zdravlje Vojvodine. Kako je rečeno, najviše oboljevanja od gripa bilo je pred Novu godinu, kao i u većini ostalih vojvođanskih opština. Sada dolazi do postepenog opadanja, međutim, u gradu je srednji prag aktivnosti virusa i dalje prisutan.
Gradski uslovi, boravak u zatvorenom, u školskim i radnim kolektivima, gradskom prevozu, sve su to preduslovi izuzetno pogodni za širenje virusa, napomenuli su u Institutu za javno zdravlje Vojvodine. Epidemija u školskom kolektivu nije registrovana, za razliku od bolnica, što je prošle nedelje bilo aktuelno.
Polovina Vojvodine zahvaćena je virusom gripa, od čega je najveći broj obolelih registrovan u Severnobanatskom okrugu, dok je u ostalih šest okruga broj obolelih u padu. Virus gripa ove sezone pojavio se već u decembru, što je neuobičajeno, jer najčešće bude zastupljen u februaru i martu. Skok infekcija izazvanih virusom gripa obično prate i upale pluća, a ove godine registrovan je čak dvostruko veći broj upala u odnosu na isti period prošle godine.
Kao i prethodne nedelje, od oboljenja sličnih gripu i akutnih respiratornih infekcija u Vojvodini, najviše obolelih registrovano je kod dece do 14 godina. Od početka sezone gripa u Vojvodini je prijavljeno pet smrtnih slučajeva, koji se mogu dovesti u vezu sa oboljevanjem od gripa. Umrli su bili hronični bolesnici, a prethodno nisu vakcinisani protiv gripa, dok je kod jednog umrlog nepoznato da li je primio vakcinu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Perica
I rešen problem 400 doza.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar