Većina novosadskih javnih preduzeća i dalje krije podatke o službenim vozilima
Kako je pokazalo istraživanje 021.rs, u podacima o poslovanju većina gradskih firmi, uprava i ustanova i dalje se ne mogu videti informacije o voznom parku, kao i koliko će novca upotrebiti za kupovinu goriva.
Ipak, za razliku od pre nekoliko meseci kada je jedino GSP poštovao zaključke Skupštine grada da se transparetno prikažu informacije o voznom parku i utrošku goriva, sada su se tome pridružili JKP "Put" i delimično Spens, koji je za sada objavio samo koja vozila ima u svom posedu.
Inače, kada se pogledaju podaci iz GSP-a i "Puta" najviše novca će otići na gorivo za službena vozila direktora. U GSP-u ta cifra je 236.092 dinara za 1.645 litara, a u "Putu" 263.500 dinara za 2.300 litara. Ostala vozila će koristiti upola manje.
Sve ukupno u GSP-u će za službene automobile kupiti 21.161 litar goriva i za to dati tri miliona dinara, dok će u "Putu" za 15.660 litara biti izdvojeno 1,8 milion dinara.
Podsetimo da je Skupština grada nakon što je posebna komisija ispitivala zloupotrebe službenih vozila u gradskim službama donela preporuke kako da se spreči zloupotreba službenih vozila. Iz nepoznatog razloga do danas skoro ništa od toga nije primenjeno. Uveliko je trebalo da su doneti akti koji bi regulisali korišćenje službenih vozila, da se sva vozila brendiraju jasnim nalepnicama koje pokazuju da pripadaju preduzećima ili upravi, da Gradsko veće formira posebno radno telo koje će konstantno pratiti sprovođenje ovih preporuka, itd.
Doduše, Gradsko veće je januara prošle godine donelo pravilnik o korišćenju službenih vozila uprave, ali nema nikakvih informacija koje bi pokazale da se on primenjuje ili da su slične akte donela preduzeća i ustanove pod ingerencijom Novog Sada.
Komentari 18
p
Kać
NSS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar