FOTO: Iz zgrade u Alekse Šantića odneto 20 kamiona špriceva, izmeta i drugog smeća
Ova desetopratnica, o kojoj je 021.rs pisao, stajala je nedovršena 26 godina, a sada će je završiti preduzeće "In stan gradnja", koje je sklopilo ugovor sa prvobitnim investitorom, firmom "Stambenom zadrugom Rafinerija". Gradska uprava je nedavno dala sve dozvole i legalizovala objekat.
Radovi koji su sada počeli čišćenjem zgrade od šuta i drugog otpada će trajati sigurno do kraja godine, a useljenje stanara se očekuje početkom 2018. Kako prenosi portal Gradnja.rs, deo od 31 stana će pripasti kupcima koji na njih čekaju više od dve decenije, a ostatak će biti prodavan po ceni od 1.200 do 1.300 evra po kvadratu.
Gradnja.rs je obišla i sam objekat, i kako im je naveo rukovodilac radova "In stan gradnje" Gojko Žarković, zatečno stanje bilo je zaprepašćujuće.
"Iz objekta je izneto čak 20 kamiona smeća. Madraci, odeća, ptičiji izmet pa čak i špricevi mogli su se videti nakon ulaska u ovaj zatvoreni objekat. Nakon čišćenja, deratizacije i kompletne dezinfekcije objekta, sve stare instalacije će se vaditi što znači da će se ugraditi nove vodovodne i kanalizacione cevi kao i one za grejanje, a biće urađena i nova elektroinstalacija. Stare pločice se skidaju, a biće postavljena i nova fasadna stolarija kao i limarija. Što se tiče prepoznatljive fasade od žute opeke, ona će biti reparirana, a grafiti uklonjeni. Prizemlje će biti obloženo strukturalnom fasadom. Predviđeno je da se ravan krov na objektu zadrži. Naravno, njegova sanacija neophodna je pre svega jer su beskućnici u objektu ložili vatru koja je oštetila kako izolaciju tako i samu betonsku ploču", naveo je Žarković za Gradnju.rs.
Kako izgleda unutrašnjost ove zgrade možete pogledati u prilogu.
Komentari 24
@Izbor
@Niko nista
Živela Kultura!
U Evropskoj Prestonici Kulture.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar