O optužbama protiv Instituta za dva meseca
"Tražio sam izveštaj od direktora Instituta za onkologiju podatke pravnika, koji je zaštitnik prava pacijenata, o tome koliko se pacijenata žalilo na usluge instituta, za prošlu i ovu godinu. To ću svakako uzeti u obzir kada se priča o odgovornosti rukovodstva ustanove i to je svakako najozbiljniji problem koji se navodi u izveštaju ombudsmana", kaže on.
Čengeri: Institut ima dozvolu za dopunski rad
Takođe, sporno pitanje jeste da li je ova ustanova dobila neophodnu saglasnost za obavljanje dopunskog rada. Iako ombudsman tvrdi suprotno, Čengeri kaže da je Institut imao dozvolu Ministarstva zdravlja da u dodatnim časovima pruža svojim pacijentima usluge.
"Osim za osigurana lica iz Srbije, do 40 odsto vremena u dopunskom radu je moguće ustupiti inostranim licima. Spori se jedan član pravilnika o dopunskom radu, za koji smo došli do zaključka da se može tumačiti na dva načina, stoga smatramo da zakon nije prekršen. Na Institutu je omogućeno lečenje domaćih osiguranika, ali i inostranih lica. Na primer, imamo potpisan protokol sa Republikom Srpskom, pa njihovi pacijenti dolaze kod nas na lečenje u okviru tih dodatnih časova. Za te usluge plaćaju ustanove iz te zemlje", rekao je pokrajinski sekretar za zdravstvo.
Iako zdravstvena inspekcija redovno kontroliše rad Instituta, Čengeri kaže da sekretarijat nikada nije dobijao izveštaje o kontrolama. On ističe da će ubuduće insistirati na tome da pokrajina, kao osnivač, redovno dobija inspekcijske izveštaje o radu ovih zdravstvenih ustanova. Podsetimo, republički zaštitnik građana, Saša Janković, objavio je izveštaj u kom kritikuje organizaciju dodatnog rada na Institutu za onkologiju. (A.F.)
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar