Kako pišu
"Novosti", iz prostorija u Kosovskoj ulici, gde su bili u podzakupu, morali su da izađu 15. marta, ali su, srećom, uspeli odmah da pronađu druge, doduše privremene. Nadaju se, po rečima direktorke Tanje Bokun, da će uz pomoć prijatelja uspeti uskoro da se smeste na trajnu adresu, u adekvatan prostor.
"Najvažnije nam je da se što pre uspostave telefonske linije. Ima puno dobronamernih ljudi i organizacija, koji žele da nam pomognu da rešimo problem sa prostorom, ali je sve to privremeno. Naša želja je da se sastanemo sa gradonačelnikom i predočimo mu naš problem", poručila je Bokun.
Za prethodnih 25 godina "Srcu" se javilo oko 42.000 građana, koji su se u određenom trenutku našli u emotivnoj krizi i, čak, pomišljali na samoubistvo. Godišnje imaju oko 4.000 telefonskih poziva, mejlova ili četova, u proseku deset dnevno. Od početka ove godine, njihovi volonteri imali su više od 700 razgovora sa osobama različite dobi.
"Na početku našeg rada, u Vojvodini je stopa samoubistava bila nešto veća od 33 procenta, dok se u 2016. godini procenat, gotovo, prepolovio i pao na 18,9 odsto. Ipak, najvažnije je da saslušamo one, koji nam se obrate, i pomognemo im da sagledaju problem i prevaziđu emotivnu krizu", dodala je Bokun.
Tinejdžeri im se najčešće obraćaju četom, mahom u večernjim satima, mlađi i srednjih godina više pišu mejlove, dok stariji i hronični bolesnici u najvećem broju pozivaju specijalni telefon 0800/300-303, koji im je na raspolaganju od 17 do 23 časa.
Više o iseljenju ove organizacije možete pročitati
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Tezlika
Izdrzite, mi vas svi podrzavamo!
Pozdrav, Tezlika, prof. u penziji
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar