Funkcioner Vlade Vojvodine kupuje Duvansku industriju Bujanovac
Prema rečima Stevanovića, Sremska mlekara je jedini kandidat za kupovinu DIB-a. Na prodaju je ponuđeno 57,9 odsto kapitala ove duvanske industrije po početnoj ceni od 686.354 evra, što je trećina procenjene vrednosti kapitala preduzeća.
Međutim, kako Bujanovačke navode, Sremska ne ispunjava jedan od uslova za kupovinu - da se najmanje sedam godina bavi istom delatnošću.
Vlasnik mlekare je kompanija "RA.B. Capital Group LTD" registrovana na Kipru, a vlasnik obe kompanije Rade Basta iz Novog Sada, od decembra predsednik Jedinstvene Srbije za Vojvodinu nakon što ih je napustio Srđan Kružević, trenutno na funkciji zamenika gradonačelnika.
Njih dvojica su bili nerazdvojni dok su upravljali Elektrovojvodinom, kada je direktor ovog javnog preduzeća bio Kružević, a Basta njegov savetnik od oktobra 2012. do aprila 2014. godine.
Inače, Basta je trenutno i visoki funkcioner Vlade Vojvodine, tačnije zamenik pokrajinskog sekretara za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj. Takođe je i direktor FK Radnički iz Niša i blizak prijatelj Ivice Tončeva iz Surdulice, navodi portal sa juga Srbije.
Na fotografiji sa Skupštine Radničkog, Basta sedi desno u drugom redu, a Tončev je ispred njega. Naime, u isto vreme kada je preuzeo vođenje Jedinstvenom Srbijom u Vojvodini, Basta je decembra prošle godine postao i direktor kluba, a Tončev predsednik niškog prvoligaša.
Tončev je član Glavnog odbora SPS-a i ujedno državni sekretar u Ministarstvu inostranih poslova.
foto: Aleksandar Nikolić (Južne vesti)
Duvanska industrija Bujanovac zapošljava stotinak radnika i do sada je nekoliko puta nuđena na prodaju, ali je svaki pokušaj propao. Prema poslednjim raspoloživim podacima, prosečna plata zaposlenih u DIB-u je u drugoj polovini prošle godine bila oko 46.000 dinara.
Komentari 33
Bujanovcanin
Brane
Kosovo je Srbija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar