"Jugoalat" ponovo u stečaju
To je drugi put da se uvodi stečaj u tu fabriku, prvi put se to dogodilo u julu 2010.
Sud je pozvao obezbeđene i neobezbeđene poverioce da prijave potraživanja, a prvo poverilačko ročište i Skupština poverilaca je 10. maja.
Povod da se sada uvede stečaj jeste nepoštovanje plana reorganizacije fabrike iz 2013. godine, koji u osnovi čini vraćanjeoko 130 miliona dinara duga. "Jugoalat" sudu nije dostavio nikakav dokaz o tome da će u bilo kojem roku platiti dug poveriocima, Privredni sud je ocenio da su ispunjeni uslovi iz Zakona o stečaju o otvaranju tog postupka.
U obrazloženju te odluke navodi se da je prvo stečajna upravnica Jadranka Gulan kao poverilac fabrike, podnela predlog za pokretanje stečajnog postupka u "Jugoalatu" u julu prošle godine jer nije dobila naknadu za rad u vođenju stečaja od jula 2010. godine. Upravnici je "Jugoalat" ostao dužan oko 24.000 evra u dinarskoj protivrednosti. Istim povodom je u decembru 2016. zahtev podneo i stečajni upravnik Ninoslav Šimić, kome "Jugoalat" treba da plati više od 2,1 miliona dinara.
Fabrika je od 2009. godine u posedu srpskog biznismena Spasoja Jakovljevića i mesecima ne radi jer je isključena struja. Jakovljević ne želi da o problemima u poslovanju priča za javnost, iako je po usvajanju plana reorganizacije 2013. godine imao ambiciozne planove i pričao o osvajanju tržišta novim proizvodima potrebnim u građevinskoj industriji i u medicini.
Komentari 4
Rasha
www
Jadni radnici i ostali poverioci nisu tema.
Naravno ponovnim otvaranjem stečaja doći će treći stečajni upravnik i tako u krug sve dok se ne pojede kompletna imovina Jugoalata.
Radnici i ostali poverioci , namiriće se u najboljem slučaju za jedno 10 godina u iznosu 7 do 8% od vrednosti svog potraživanja,bez kamate naravno.
Sendvičara
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar