Ovi zapisi o Novom Sadu nastavljaju se na prvu knjigu koja je pratila period od 1944. do 1969, a naslanjaju se na dnevnu štampu iz tog perioda. O knjizi će govoriti Jovan Dejanović, Borivoj Mirosavljević, Đorđe Randelj, Zoran Kolundžija i autor.
Kroz kratke navode čitalac može da stvori sliku jednog dana života Novosađanina u Jugoslaviji. Tako se saznaje da je među Lalama krajem jula 1971. godine posebnu popularnost imala ploča "Proplakaće zora" Miše Kovača, koja je bila najprodavanija u prodavnici "Jugotona". Voša se u letnjem prelaznom roku 1980, nakon nekoliko slabijih sezona, pojačala sa 10 igrača, a najveća zvezda među njima bio je Dragoljub Bekvalac.
U Vojvodini 1986. mesecima traje javna rasprava povodom predloga Zakona o zabrani pušenja u javnim i radnim prostorijama, koji će biti izglasan naredne godine. Međutim, pokazalo se, u praksi i nije bio baš primenjivan.
Svedok svih ovih dešavanja je i izdavač ove hronike i osnivač "Prometeja" Zoran Kolundžija.
"To je bilo zaista lepo doba. U sedamdesetima se pojavljuje FEST, pojavljuju se američki filmovi koji ne liče na današnje holivudske blokbastere. Sve to dolazi posle '68 i velikih zbivanja u svetu kada su mladi mislili da se ljubavlju i rokenrolom sve može promeniti, a ipak je posve drugačije. To je bilo optimistično vreme, bilo je entuzijazma. Možda je to danas teško objasniti, kada mlad čovek ne zna šta može da radi sutra. Kad završi dva fakulteta ispostavi se da mu je bolje da se učlani u stranku ili da se odseli. U to vreme ste zaista mislili da možete sve", objašnjava on.
Opširnije o knjizi i tom dobu, čitajte u našem intervjuu sa Zoranom Kolundžijom
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Novosadjanka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar