Sve spremno za početak radova na "kosturima" u dvorištu KCV-a

Sva dokumentacija za izgradnju lamela B i C Kliničkog centra Vojvodine spremna je i čeka 12. jul.
Kako za 021 kaže pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković, tog dana će Ministarstvo finansija i Evropska investiciona banka potpisati ugovor o prenosu novca za ovaj projekat, te slede javne nabavke.
 
On za 021 napominje da se radi o ogromnom projektu koji će trajati godinama, a trenutno je na Evropskoj investicionoj banci da ga, na osnovu dokumentacije koju o njemu ima, odobri.
 
"Taj ugovor bi podrazumevao da u septembru imamo postupak javne nabavke, kojim bi se u roku od 60 dana odabrao izvođač radova. Radi se o 35.000 kvadratnih metara prostora, sa oko 400 kreveta i 16 operacionih sala, dijagničkim blokom sa punom opremom i kadrom. Bez tri godine teško da može da bude završen ceo projekat. Kada se deo bolničkog kruga iseli u B i S lamelu, deo postojećih zgrada će ostati u funkciji, a trenutno još uvek razmišljamo koja će njihova namena biti - da li ćemo ih prenameniti u neki tip sekundarne bolnice, koja Novom Sadu nedostaje, ili ćemo ići u neki drugi koncept", naveo je Gojković za naš portal.
 
Kako je dodao, za Novosađane je najbitnije da je završena prva faza rekonstrukcije Klinike za ginekologiju, a sledi druga faza i rekonstrukcija Zavoda za perinatologiju. Završen je i prvi deo projekta obnove Klinike za neurologiju i psihijatriju, kojom se decenijama, tvrdi Gojković, niko nije bavio. 
 
"Trenutno se radi projektna dokumentacije za drugi deo, a krećemo i sa postupkom javne nabavke za rekonstrukciju i adaptaciju Klinike za infektivne bolesti. Pripremljeni su i projekti za rekonstrukciju Klinike za ortopediju, a uskoro kreće projekat obnove Klinike za interne bolesti, tako da uporedo s izgradnjom novih kapaciteta radimo i na obnovi starih", poručuje sekretar.
 
Podsetimo, Klinički centar Vojvodine planiran je još pre 30 godina kao ustanova sa tri odvojene lamele - A, B i C. Samo je lamela A završena u potpunosti, sa mostom koji povezuje lamele i ulazom, dok kosturi lamela B i C stoje i danas. Za njihovu izgradnju je Srbija dobila novac od Evropske banke za obnovu i razvoj još 2006. godine i to u iznosu od 35 miliona evra, ali ništa nije urađeno.
 
Građevinska dozvola za lamele B i C konačno je stigla u oktobru prošle godine. Više o tome čitajte OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Nislija

    22.06.2017 18:22
    @NS Niš nema gradsku bolnicu, Kc Niš pokriva veći broj korisnika nego KCV pa je i opterećenje kapaciteta veće nego u KCV.

  • gari

    22.06.2017 12:30
    NS....wow, ti si od onih koji zbog strucnosti idu kod privatnika, to sto su iste face iz klinickog nema veze, glupsone da ti gari nesto kaze, guzve su jer gradovi u vojvodini masovno salju pacijente ovamo umesto da ih sami odrade pa ako je nesto bas vrh struke onda ok aj u NS, dok se to neresi bice guzve, aj se batali komentara ak neznas o cem se rad
  • NS

    22.06.2017 08:22
    Novi Sad je jedini grad u Srbiji da nema gradsku bolnicu, i Niš i Beograd imaju gradske bolnice, samo Novi Sad nema, niko ne govori o tom problemu, gužve su katastrofalne, zdravtsvo katastrofalno, o stučnosti da ne govorim!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti