Inženjeri: Plaćamo unapređenje životne sredine, a gori nam deponija

Požar koji je u četvrtak izbio na gradskoj deponiji posledica je dugogodišnjeg nerada i nebrige o odlaganju otpada u Novom Sadu, smatraju Inženjeri zaštite životne sredine.
Iz ovog udruženja poručuju da se "problemi zaštite životne sredine ne mogu večno gurati pod tepih i opravdavati visokim ulaganjima", te da u telima godinama taložimo zagađujuće materije, kao posledicu života u devastiranoj, zagađenoj sredini. 
 
"Najžalosnije od svega jeste što Novosađani još od 1995. godine svakog meseca odvajaju sredstva za unapređenje stanja u zaštiti životne sredine i dočekali su da žive u gradu koji nema rešen sistem upravljanja otpadom, čija deponija gori i negativno utiče na zdravlje ljudi, gde ne postoji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, fekalna kanalizacija se izliva direktno u Dunav na keju...", poručuju Inženjeri zaštite životne sredine i zahtevaju od nadležnih da preduzmu sve neophodne mere za sanaciju deponije, izgradnju sanitarne deponije i uspostavljanja sistema upravljanja otpadom kao što je predviđeno propisima.
 
Čistoća: Radimo u skladu sa mogućnostima
 
Povodom navoda Inženjera za zaštitu životne sredine, iz "Čistoće" poručuju da rade "u skladu sa svojim nadležnostima, raspoloživim finansijskim sredstvima, ljudskim i tehničkim kapacitetima".
 
"Konstantno se radi na degasifikaciji Gradske deponije, pristupni putevi za mašine koje se koriste na njoj se održavaju čistim i prohodnim, nasipaju se potrebne količine zemlje i naši radnici sve vreme dežuraju i vode računa o bezbednom i pravilnom upravljanju otpadom. Radimo svakodnevni monitoring i kontrolu gasa i deponijskih voda. Na prostor deponije dnevno prispeva oko 515 tona otpada, od toga oko 350 tona kamionima našeg preduzeća. Oko trećine se upućuje na separaciju, a deo odlazi na spaljivanje u beočinsku fabriku cementa", poručuju iz ovog komunalnog preduzeća.
 
Kako navode, "započeta je izrada dokumentacije za regionalni centar za upravljanje otpadom".
 
Inače, u gradskim planovima odavno postoji ideja izgradnje regionalnog centra za upravljanje otpadom, ali u Gradu uvek nedostaje političke volje da se sa ovim projektom zaista započne.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Jo

    08.07.2017 15:22
    Direktor Zelenovic, strucni kafedzija i dobro uvaljen SPO kadar, samo jedan od mase politickih poltrona iz interesa..
    Srbija je smece i gusi se u smecu!
  • Novosadjanin

    08.07.2017 14:57
    A sta mislite o tome da grad "nadogradi" svoje gradjane pa da isti ne bacaju smece gde god im se prohte. Nisu komunalci krivi sto gradjani nemaju domace vaspitanje i svest o tome sta nije u redu raditi.
  • Gordana Radović

    08.07.2017 13:42
    Ala lažu
    Svi lažu, grčevito se drže svojih bednih platica, misle da će večno tako. U NS se godinama ništa konkretno ne radi, a i ako krenu neki traju do u bestraga. Sve zbog stranačkih prepucavanja i drpanja. Dno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti