"Dnevnik" piše da je Centar apelovao na nadležne da iznađu rešenje za sprovođenje sudskih odluka o nadziranom viđanju deteta razvedenih roditelja s roditeljem s kojim dete ne živi. Ti susreti se organizuju u prostorijama centra, ali se u praksi pokazuje da oni
sa sobom nose i bezbednosni rizik, pošto centri nemaju uslove za njihovo organizovanje. O tome će se razgovarati u Osnovnom sudu između predstavnika Centra za socijalni rad, predsednika suda i sudija.
Problemi sa kojima se suočava ova ustanova su se nagomilali, a okidač da za isti sto sednu predstavnici Centra, Pokrajinske vlade, sociolozi i psiholozi bila su ubistva u centrima za socijalni rad na Novom Beogradu i u Rakovici.
"Potrebna nam je podrška policije, suda, ombudsmana, pokrajinskih i gradskih organa, jer tu nailazimo na neke probleme. Nemamo dovoljno razumevanje za ono što radimo. Nažalost, u situacijama u kojima je i život ugrožen, krivac se traži u Centru za socijalni rad, koji je prvi na udaru, a pri tom se ne analizira kompletna situacija", poručila je direktorka Centra Dobrila Čačija, prenosi "Dnevnik".
Sociolozi i psiholozi smatraju da su nadzirani susreti roditelja i deteta izgubili smisao, te su stava di bi oni trebalo da se, iz bezbednosnih razloga, organizuju u prostorijama suda.
Podsetimo, u sredu se dogodilo ubistvo ispred Centra za socijalni rad u Rakovici, kada je M. N. (43) ubio svoju suprugu i četvorogodišnjeg sina. Teže povrede nožem zadobila su tri radnika Centra, a veću tragediju sprečili su komunalni policajci koji su se tu zatekli. Više o tome
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
deda
VOJVODJANER
Pl@viAndjeo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar