"Sistem funkcioniše u punom obimu i bez problema, ali je neophodno da svi zajedno vodimo računa o tome da voda nije nepresušan resurs i da je moramo pažljivije koristiti kako bismo je imali dovoljno i u budućnosti. Analiza pokazuje da je ukupna potrošnja vode na teritoriji čitavog grada u julu veća za oko 15 odsto nego u maju mesecu. Podaci, takođe, pokazuju da je povećanje potrošnje u prigradskim naseljima mnogo veće nego u gradskim, na osnovu čega je evidentno da se mnogo pitke vode iz vodovodnog sistema koristi za zalivanje bašta i voćnjaka, punjenje bazena i slične aktivnosti", navode u "Vodovodu".
Tako podaci ovog preduzeća pokazuju da je, na primer, potrošnja vode na Popovici veća za čak 72,49 odsto u julu nego u maju mesecu, na Čardaku za 28,32 odsto, u Bukovcu je veća za 27,91 odsto, a u Petrovaradinu za 25 odsto.
"Ovi podaci ukazuju na to da je značajno povećanje potrošnje vode na sremskoj strani grada, jer građani u letnjem periodu mnogo više vremena provode u svojim vikendicama koje se tamo nalaze", zaključuju u "Vodovodu" i dodaju da je povećanje potrošnje vode evidentno i u prigradskim naseljima sa bačke strane grada. Podaci pokazuju da je potrošnja vode u Kaću i Budisavi veća za oko 25 odsto, Veterniku i Futogu za oko 15 odsto, u Rumenki i Kisaču za oko 11 odsto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
/
@cvrc
U poslednje vreme se dosta prica o tome kako postoji opasnost da ostanemo bez pijace vode, a kako se mi ponasamo, tako sto je trosimo jos vise. Zasto je problem iskopati bunar, pa zalivati?
Eh
I to skoro direktno iz Dunava.
Pa da ih vidim onda kako plaču zbog potrošnje.
Hlorisanom vodom zalivati je veoma štetno po zemlju.
Kiseljenje zemlje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar