Smanjuje se broj radnika u "Stanu" sa 130 na pet
Prema predlogu odluke na gradskom budžetu će biti 7.898 radnika, a podsetimo da je prema odluci iz 2016. godine na spisku bilo 8.380 zaposlenih. U većini od 57 službi i preduzeća biće isti ili neznatno manji broj ljudi nego pre. Jedina drastična izmena je u JKP "Stan" gde se predviđa da će biti samo petoro zaposlenih, u odnosu na sadašnjih preko 130 na spisku, a realno preko 200 ljudi. Ovo smanjenje je i očekivano, jer je ovo gradsko preduzeće pred stečajem i očekuje se njegovo restrukturiranje kroz javno-privatno partnerstvo.
Odbornici će na sednici Skupštine razmatrati i izveštaje o realizaciji programa održavanja putne privrede u prvih šest meseci ove godine, koji je realizovan sa 70 procenata, odnosno utrošeno je 500 miliona dinara, od čega preko 410 miliona za održavanje saobraćajnica.
Skupština će razmatrati i izveštaje o realizaciji investicionog ulaganja za prvih šest meseci u GSP, "Putu" i Parking servisu. Zanimljivo je da su svi oni realizovani sa nula dinara iz budžeta, jer u tom periodu nisu bili završeni postupci javnih nabavki.
Na dnevnom redu je i predlog nove odluke o toplifikacionom sistemu grada, odluka o izradi regulacionog plana Mišeluka I i izmene plana poslovanja Informatike zbog preraspodele sredstava namenjenih prvenstveno za radove na optičkoj mreži i sistemu video nadzora.
Takođe, odbornici će na predlog Gradskog veća razmotriti i predlog da Novi Sad otpiše dug Akcionarskog društva "Industrija obuće" Beograd u iznosu pre preko 4,4 miliona dinara u postupku privatizacije, a na osnovu ranije odluke Vlade Srbije.
Komentari 53
1.maj
2) Približeni stavovovi):
3) Za istrage i suđenja se more postarati nezavisno sudstvo ( nadam se ubrzo).
5) Ovde su nam stavovi najdalji, ali to i nije bila tema ove naše male prepiske u kojoj sam, moram priznati, uživao. Šteta što nam se još neko nije pridružio.
Pišemo se na nekom drugom mestu.
Velik pozdrav)) :
dule
NIS nije privatna kompanija a gorivo u Srbiji je skuplje nego u regionu zato što država zahvata više.
2) Odlična ideja. Nažalost, trenutno stanje je dijametralno suprotno a ja još nisam pročitao vaš konkretan predlog kako to izmeniti.
3) Ja nemam ništa protiv postojanja JKP Stan. Ja imam protiv ubacivanja besmislenih suma para u isti. Protiv istrage i suđenja nemam ništa protiv, ali zasad ne vidim da je tako nešto na pomolu.
5) Da bio je eksperiment. Da završen je kao fijasko. Da taj fijasko su režirali KPJ, JNA, DB, KOS kadrovi, svi odreda odrasli i vaspitani za vreme tog eksperimenta.
Inače, u Srbiji svakodnevno propadaju firme, radnici ostaju bez posla, otvaraju se nove firme, radnici se zapošljavaju. Nimalo lepa situacija za te radnike i za te poslodavce ali opet nikome ne pada na pamet da iz budžeta isplaćuje besmislene sume para kako bi te firme ostale u životu. Jedino kad su u pitanju JKP, e tu je malo drugačije. Jel to pošteno?
1.maj
1) O de fakto i de jure drugi put, da ne ulazimo u diskusiju. Što se NIS-a tiče, primetili ste da sam glagol umeti, u prethodnom komentaru, stavio pod navodnike. Pro(e) daja NIS-a je, sećate se, izvršena zbog političke koristi(Kosovo) i očekivane ekonomske dobiti (Južni tok). Građani Srbije ništa nisu dobili tom transakcijom : ni cenu, ni bolje upravljanje a da ne pominjemo rudnu rentu.
2) Naučite da ne posmatrate državu kroz stranku na vlasti. Kada kažem "država treba da..." mislim na objektivno uspostavljen sistem koji funkcioniše u službi građana, bez obzira ko je na vlasti. Za to nam, po mom mišljenju, treba nezavisno sudstvo, pre svega. Tada ne bismo bili u situaciji da nam Predsednik, kroz monologe, sugeriše u kom pravcu treba da se stvari odvijaju.
3) Da li je postojanje JKP Stana opravdano ili ne je za diskusiju i analizu, ali način na koji je doveden u bezizlaznu situaciju je nedopustiv. Upumpavanje para u gradske firme se vrši, ne radi dobrobiti same firme, već zbog izvlačenja istog tog novca kroz nameštene tendere, projekte i sponzorstva (vidi pod Informatika). Nazovite me utopistom, ali ja verujem da će to sve nestati departizacijom preduzeća.
5) Eksperiment koji je trajao 50 godina? Pa mnogima je on danas nedostižan san. Gradski JKP-ovi su i osnovani da bi bili servisi građana, a ne da ostvaruju profit. Oni su rasli irazvijali se decenijama zajedno sa svojim gradom a sada, odjednom, su gubitaši. Svi da se zapitamo zašto?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar