Još dva dana za plaćanje poslednje rate poreza na imovinu

Rok za plaćanje četvrte rate poreza na imovinu ističe u utorak, 14. novembra.
Još dva dana za plaćanje poslednje rate poreza na imovinu
Foto: 021

Obveznici poreza na imovinu su građani, preduzetnici i preduzeća, koji mogu da ga plate kvartalno, odnosno u četiri rate, u februaru, maju, avgustu i novembru.

Podsetimo još da je početkom ove godine smanjen iznos kazne koju plaćaju oni koji zakasne sa porezom. Za svaki dan kašnjenja plaćanja sledi zatezna kamata, a za izbegavanje plaćanja tog poreza predviđena je kazna od 5.000 dinara.

Dodajmo još da je u ovoj godini povećan porez na imovinu, što može da se vidi OVDE.
 
U Poreskoj upravi naglašavaju da građani, redovnim plaćanjem, omogućavaju da Novi Sad koristi uplaćena sredstva za održavanja ulica, puteva, vodovoda i kanalizacije, vrtića...
 
Novosađani su veoma redovne platiše, što pokazuje podatak da je procenat naplate poreza na imovinu poslednjih godina veći od 90 odsto.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Svadba 48 sati

    14.11.2017 08:01
    smrdija
    Kakva je ovo poganstina od "drzave"
  • Apsurd

    13.11.2017 09:52
    Redovno sam plaćala porez i to nakon što mi stigne rešenje, odmah nakon nekoliko dana, misleći da rate služe samo da se olakša građanima plaćanje poreza. No ipak, umesto pozitivne kamate, dosuđena mi je poprilična kazna zato što nisam plaćala u ratama, nego u celosti. Znači i savesni garđani u Srbiji mogu biti izgrednici, jer najbolje držiš narod u pokornosti ako ih proglasiš za nešto krivim.
  • Cr*****e jedne

    12.11.2017 21:01
    Sramotna sramota sramote
    Alavi su u stanju da traže novac.
    Ali nisu u stanju da dostavljaju rešenja i rade svoj posao u zakonskom roku.
    Kao što nisu u stanju da ispunjavaju obećanja o rastu plata za 5%.
    Dajte novca Partiji, treba da se izvode javni radovi...
    Gladni su novca.
    Zato i donose zakone u kojima je najbitnije kazniti građana i uzeti mu novac, a da li je sprečeno delo zbog kojeg je kažnjen - to nije bitno.
    Znači, vršnjačko nasilje i dalje može da postoji, ali je bitno da država uzme novac nasilnicima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti