Prosečna plata u Novom Sadu proteklog meseca bila je 55.383 dinara neto, to jest 75.984 dinara bruto.
Kako pokazuju zvanični podaci Republičkog zavoda za statistiku, ponovo su najniže plate, kao i proteklih meseci u Vojvodini, imali stanovnici Alibunara, oko 31.000 dinara.
Prosečna plata na nivou cele Vojvodine iznosila je 46.201 dinar.
Statistika, kao i do sada, vara svakog prosečnog stanovnika Novog Sada, s obzirom na to da i relevantne ankete pokazuju da većina građana ne zarađuje navedene iznose. Štaviše, prosečna plata u Srbiji mnogo je bliža minimalcu, što smatraju i stručnjaci. Takođe, zvanični podaci pokazuju i da četvrtini stanovništva u Srbiji preti siromaštvo. Rizik za siromaštvo je, prema statistici, život s manje od 31.332 dinara za četvoročlanu porodicu, 26.856 dinara za tročlanu porodicu, a za osobu koja živi sama taj iznos je 14.920 dinara.
Zbog izuzetno niskih primanja, kupovna moć prosečnog domaćinstva u Srbiji manja je od polovine evropskog proseka. Po materijalnom dobrostanju, za nama zaostaju još samo Bosna i Hercegovina, Makedonija i Albanija. Detaljnije čitajte
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 23
G
Dok su fakulteti prazni, pitanje je zašto vi sa malim platama svoje vreme provodite na internet vestima umesto da radite na sebi ili tražite bolje plaćen posao?
Robert Miškić
milanm
Gradjevinske i druge radove po gradu izvode firme iz Zr, Bosne. Zgrade takodje grade firme iz Bosne. Prosek nabija IT i javni sektor u koji je ugurano ko zna koliko hiljada sto u gradu, sto u pokrajini i prave samo gubitke+univerzitet i to je to. Sarena laza, najveci deo ljudi radi u trgovini i uslugama, plata max 300e, radno vreme ne postoji. a imamo najvece rezijske troskove u drzavi. i uz to par desetina hiljada nezaposlenih koji ne ulaze u prosek posto ne zaradjuju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar