Tema ovih interaktivnih radionica jesu promene koje se dešavaju u pubertetu. Namenjena su svim osnovnim školama u Novom Sadu, Domu zdravlja "Novi Sad", Crvenom krstu, Medicinskoj školi "7. april", a organizovana je i edukacija vaspitača za primenu ovog sredstva, prenosi "Dnevnik".
Na ovaj način je zdravstvenim i prosvetnim radnicima i saradnicima koji rade s učenicima u nižim razredima osnovnih škola, omogućeno da na zanimljiv i kreativan način podrže decu u procesu razumevanja promena u pubertetu i izgradnji pozitivne slike o telu.
"Interaktivno zdravstveno-vaspitno sredstvo 'Moje telo' sastoji se od dve osnovne šeme tela, devojčice i dečaka, odštampane na baner platnu, a preko osnovne šeme tela učenici tokom radionice lepe delove tela koji se menjaju u toku puberteta", navode u Institutu.
Foto: Institut za javno zdravlje Vojvodine
Osim fizičkih promena, ilustracijama su obuhvaćene i psihološke promene, ali i pravila rada sa decom. Predviđeno je da deca lepe ilustracije koje označavaju telesne i psihosocijalne promene u pubertetu na ili pored šeme tela uz dodatna objašnjenja samih promena.
Škole koje žele da primene "Moje telo" u radu sa decom, mogu da se jave Institutu putem mejl adrese promocijazdravlja@izjzv.org.rs kako bi im dostavili elektronsku verziju sredstva, kao i kurikulum radionica.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Tata Ikun
Prema dvadesetogodišnjem posmatranju, čovek primećuje da su deca iz godine u godinu sve gora i gora (ponašanje i socijalizacija). Jedan od velikih razloga je nedostatak vaspitanja i komunikacije između roditelja i dece, posebno o ovakvim stvarima, gde roditelj treba da pripremi dete da bude psihički zdrav i normalan čovek.
@onako samo
/
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar