Bogaćenje gradskih čelnika
Plata novosadskih funkcionera iznosi u proseku oko 150.000 dinara. Najvišu naknadu dobijaju gradonačelnik Igor Pavličić, čiji saldo u banci svakog meseca raste za 174.000 dinara, i direktor Zavoda za izgradnju grada, Borislav Novaković, čija je plata za 800 dinara viša od gradonačelnikove.
Međutim, kako se novosadski političari uglavnom bave sedenjem na više fotelja, primanja mogu da narastu i do skoro 210.000 dinara, koliko unovčava članica Gradskog veća za socijalnu zaštitu, Sanja Stojanović. Naime, Stojanovićeva ima primanja kao članica Gradskog veća, upravnica Centra za radiologiju i kao profesor na fakultetu.
Svi funkcioneri koji su ujedno i članovi raznih upravnih odbora prosečno na to ime dobijaju bonuse od oko 40.000 dinara, dok direktor GSP-a, Branislav Bogaroški, dobija čak dodatnih 90.000 na ime predsedavanja poslaničkom grupom.
Što se tiče nekretnina i drugih bogatstava, kako piše Blic, na listi opet prednjače gradonačelnik i Sanja Stojanović. Igor Pavličić ima u svom posedu pet stanova i jednu "škodu", dok je Stojanovićeva vlasnica dva stana, zemljišta i dva automobila.
Kandidatkinja za mesto gradonačelnika Novog Sada, Maja Gojković, odbila je da objavi svoju imovinu, pravdajući se kako to nije njena obaveza, jer ne obavlja javnu funkciju. Podsetimo samo da Gojkovićeva ima funkciju u Skupštini grada, koja je itekako javna. Pored bivše gradonačelnice, ni čelnici Spensa, "Poslovnog prostora" i "Tržnice" nisu, uprkos zakonskoj obavezi, dostavili imovinsku kartu.
Apsolutni rekorder u primanjima je prvi čovek "Srbijagasa", Dušan Bajatović, koji ima platu od čak 1,4 miliona dinara mesečno. Prema ovim podacima, Bajatović ima čak tri puta veću platu od predsednika države, Borisa Tadića, čija su mesečna primanja "tričavih" 320.000 dinara.
Komentari 123
Jovanica
Jovan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar