Program se realizuje kroz projekat "Razvoj privatnog sektora u Srbiji", koji u okviru Nemačko-srpske razvojne saradnje sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju
GIZ, a u saradnji sa Centrom za digitalnu transformaciju (
CDT) pri Privrednoj komori Srbije i Privrednom komorom Austrije (
WKO).
Konferenciju, u okviru
SEE-IT samita, pratiće radionice i konsultantski sastanci, sa posebnim osvrtom na automobilsku industriju, poljoprivredu, mašinsko inženjerstvo i logistiku, a celokupni program biće besplatan, do popunjavanja raspoloživih kapaciteta.Više o načinima registracije biće objavljeno uskoro na www.see-it-summit.com.
Po rečima vodećeg savetnika GIZ-a za projekat razvoja privatnog sektora u Srbiji Jirgena Kapenmana, program je namenjen kompanijama koje planiraj da iniciraju sopstvenu digitalnu transformaciju ili su pak zainteresovane za konsultaciju u vezi sa izradom digitalne mape puta.
"Tim Centra za digitalnu transformaciju i sertifikovani konsultanti za digitalizaciju predstaviće ulogu i portfolio usluga Centra, kao i mogućnosti za kompanije da dobiju posebne pakete podrške u narednim godinama. Naročito će detaljno biti objašnjeni koncept i ideja digitalnih putokaza u kojima se sumiraju glavna polja delovanja na koje bi kompanija trebalo da se fokusira u bliskoj budućnosti, u kombinaciji sa detaljnim strategijama za polja pojedinačnih aktivnosti. Dakle, ovaj digitalni putokaz je polazna tačka konsultantskog procesa i pozivamo svaku kompaniju da iskoristi priliku da dobije jedan takav strateški dokument, besplatno", navodi Kapenman.
U prepodnevnom delu konferencije, srpski i nemački stručnjaci prezentovaće internacionalne trendove, studije slučaja u Srbiji, kao i aktuelne alate i rešenja. U popodnevnom delu konferencije, organizovaće se konsultantski sastanci sa stručnjacima i individualni B2B susreti. O važnosti procesa digitalne transformacije koji je započeo i u našoj zemlji govori i to da je Vlada Republike Srbije proglasila digitalizaciju za jedan od razvojnih prioriteta u narednim godinama.
"U osnovi, digitalna transformacija ima dva glavna elementa: tehnički i kulturno-poslovni. Taj drugi element je još bitniji, jer će promeniti način na koji ljudi u svojoj kompaniji i duž vrednosnih lanaca, zajedno sa kupcima, dobavljačima i čak konkurentima, sarađuju i menjaju svoje poslovne modele. Dakle, ako nemate ljude koji su voljni i otvoreni da se bave ovom digitalnom promenom, da izazovu sebe i sve u kompaniji, sigurno ćete nazadovati ili čak propasti. Za nekoliko godina, svi poslovi će sve više biti 'digitalni'", dodaje Kapenman.
Ostatak intervjua sa Jirgenom Kapenmanom, na temu digitalne transformacije industrije u Srbiji, možete da pročitate
OVDE.
Više o prvom internacionalnom IKT sajmu na Zapadnom Balkanu, koji će se održati od 7. do 9. novembra na Novosadskom sajmu, možete da pronađete
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
IvicabezMarice
Pićuka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar