Ansambl "Vila" predložili su Organizacija rezervnih vojnih starešina Grada Novog Sada i Udruženje vojnih penzionera Novi Sad, a kako se navodi u obrazloženju, ovaj ansambl je dao značajan doprinos u promovisanju kulture i umetnosti.
"Pravoslavnu reč" predložili su pesnici Đorđo Sladoje i Selimir Radulović, dok se u obrazloženju navodi da je svojim brojnim izdanjima "temeljno radila na prepoznavanju i obnavljanju nacionalnog identiteta, na njegovom očuvanju i zaštiti".
Miroslava Kopanju, direktora Šahovskog kluba "Jugović", predložili su Savet MZ "Kać" i Šahovski savez Vojvodine", navodeći da je Kopanja svojim zalaganjem i radom doprineo da Novi Sad postane centar šaha u Vojvodini i Srbiji.
Direktora Tehničke škole "Mileva Marić Ajnštajn" Stanka Matića za Novembarsku povelju predložio je Aktiv direktora srednjih škola, smatrajući da je Matić ostavio "dubok trag kako u novosadskom stručnom obrazovanju, tako i na celoj teritoriji Srbije".
Komisiji za obeležavanje praznika, dodelu priznanja i međugradsku saradnju u zemlji i inostranstvu upućeno je 15 predloga za kandidate za Oktobarsku nagradu i šest predloga za Novembarsku.
Dva predloga za Oktobarsku nagradu nisu podneta u skladu sa propisima, pa nisu ni razmatrana, a razmatrane su inicijative da gradsko priznanje dobije enigmata, novinar i pisac Zoran Radisavljević, inovator Milan Plavšić, "Kaćke novine", Društvo učitelja Novog Sada, prof. dr Vojin Bjelica posthumno, Udruženje "Čepom do osmeha", potpredsednik Saveza pronalazača Srbije Anđelko Glavašević, direktorka OŠ "Veljko Vlahović" Ljubica Grubač, Fondacija "Mali princ" i inženjer građevinarstva Aleksandar Bojović.
Razmatrano je i šest inicijativa za dodelu Novembarske povelje, a predloženi su bili direktor izdavačke kuće "Prometej" Zoran Kolundžija, "Kaćke novine", enigmata, novinar i pisac Zoran Radisavljević, Udruženje za negovanje i očuvanje srpske tradicije "Zvuci s kamena", direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture Novog Sada Siniša Jokić.
Komisija je predloge za najviša gradska priznanja uputili Skupštini grada, a konačnu reč daće odbornici.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 20
@Dijasporac
Nemoj da brines.
A obzirom da si dijasporac ostani tamo daleko !
Posmatrač
Šahista
UPOZORENJE ŠAHOVSKE JAVNOSTI
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar