Različite zone naplate stvaraju probleme sa parkiranjem na Bulevaru oslobođenja
Problem je nastao jer se deo Bulevara oslobođenja vodi kao zona 2 stanarskih karti, a novouvedena parkirališta pod naplatom u Turgenjevoj, Branimira Ćosića, Mičurinovoj i ostalim ulicama odmah iza zgrada na Bulevaru oslobođenja, spadaju u zonu 7.
Pojedini građani smatraju da su oštećeni jer su do pre nekoliko nedelja pojedina parking mesta bila besplatna, a druga su mogla da se koriste sa stanarskom kartom, dok sada mesta ima samo na Bulevaru, a u zaleđu ih čekaju kazne jer nemaju parking karte.
U "Parking servisu" za 021.rs su navode da građani mogu preko Skupštine stanara da zatraže da im se zgrada iz zone 2 prebaci u zonu 7, što su mnogi, između ostalih i oni sa desne strane Bulevara oslobođenja gledano od Železničke stanice, već i uradili.
O tome što su sada parkinzi čudno podeljeni između zone 2 i zone 7, u ovom preduzeću objašnjavaju da je to posledica postepenog uvođenja zona, jer je zona 2 nastala pre deset godina i obuhvatila je deo Bulevara, Slovačku ulicu i deo Novosadskog sajma. Kako su pojasnili za 021.rs, moguće je da će biti revidirana sadašnja podela zona, ali se time bavi Uprava za saobraćaj, tako da bi građani trebalo da se obrate tom gradskom preduzeću da uradi analize i predloži promenu odluke o zonama.
Komentari 16
Aleksandar Gavranov
Nenad
ŽIKA
Sad smo kupili stanarske karte, dakle ponovo plaćamo parking koji smo platili pre 25 godina.Za sada nema guzve, ali videcemo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar