Između ostalih tom događaju su prisustvovali predsednik Skupštine grada Zdravko Jelušić, član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić, predsednik Ogranka SANU u Novom Sadu Stevan Pilipović, pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost Zoran Milošević i Episkop mohački Isihije.
"Stogodišnjica prisajedinjenja Vojvodine Kraljevini Srbiji, događaja koji predstavlja prekretnicu u našoj istoriji, zaslužuje da se na adekvatan način obeleži. Srpska akademija nauka i umetnosti je jedna od najvažnijih ustanova u našoj zemlji, i njihov doprinos promišljanju i posmatranju tog razdoblja je od izuzetnog značaja. Veoma je važno da se bavimo svojom istorijom jer je ona utkana u naš identitet, a zahvaljujući podvizima naših predaka mi danas imamo slobodu i mogućnost da se dalje razvijamo ka sve humanijem društvu. Ne sme se zaboraviti 1918. godina, kao ni velika dela velikih ljudi koji su se borili za opšte dobro, i važno je da sa ključnim momentima tog perioda budu upoznate sve generacije", naveo je Rožić.
U okviru Svečane akademije, upriličeno je predavanje dopisnog člana SANU Slavenka Terzića, a u muzičkom delu programa nastupio je Kamerni hor studenata Akademije umetnosti pod dirigentskom palicom Božidara Crnjanskog.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Separatista
Bal Veštica.
Naravno da građani Vojvodine veoma trpe i lošije žive zbog odluka koje se donose u Beogradu i ostatku Srbije.
Ovo nije veseo dan za današnje građane.
Samo za zaostale i nesvesne.
Spajalice se trebuju za javne institucije u Beogradu.
Deda Vlajko
Vojvodina Republika
Kako došlo - tako može i da ode.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar