Na firmi, koja je na tenderu Grada dobila posao vredan 4,7 miliona dinara bez PDV-a, sada je da analizom pokaže koji scenario je najrealniji i najisplativiji za Grad Novi Sad, koji je ranije ove godine preuzeo kompletno vlasništvo nad zgradom.
Scenariji koji su mogući su:
1. Prodaja zgrade u trenutnom stanju.
2. Prodaja rekonstruisanog objekta koji zadržava svoju namenu.
3. Prodaja rekonstruisanog/adaptiranog objekta koji ima novu namenu.
4. Rekonstrukcija za potrebe javnog interesa.
5. Rekonstrukcija i izdavanje u zakup zgrade.
6. Drugi scenariji.
Studija bi trebalo da pokaže koliko novca je potrebno za sređivanje objekta i šta je finansijski izvodljivo, koliko je objekat tržišni opravdan, u kakvom je trenutno stanju, gabaritu i kapacitetu, u kakvom su stanju pristupne saobraćajnice, parkinzi i instalacije, te kako izgleda imovinsko-pravna dokumentacija u ovom trenutku.
Ova studija logična je posledica postupka Grada, koji je nedavno od Vlade Srbije zatražio i dobio vlasništvo nad preostalih 9/10 objekta kojima nije upravljao. Desetinu je Grad dobio od "Dnevnik holdinga" 2009. godine na ime duga za poreze i druge dažbine.
Zgrada Radničkog univerziteta u ulici Vojvođanskih brigada izgorela je u požaru 2000. godine, a od tada nikad nije u potpunosti obnovljena. Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević ranije je izjavio da postoje zainteresovani investitori za zgradu Radničkog.
Detaljnije o istoriji Radničkog univerziteta, ali i o osnivanju Novosadskog dečijeg kulturnog centra u Radničkoj 20, čitajte
OVDE.
Komentari 41
Već 3 puta pitam
Broz
za početak neka skinu onu mega fotografiju i prekinu da zlostavljaju Novosađane da moraju da je gledaju! U hodu, sa terasa, kroz prozore, iz autobusa...
ФИРМА 1989
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar