FOTO: Počela gradnja nove Glavne crpne stanice kod novog železničkog mosta
Ovi radovi koštaju 860 miliona dinara bez PDV-a. Gradnjom nove Crpne stanice stvaraju se preduslovi da se u budućnosti u Petrovaradinu kod Rokovog potoka, kod nekadašnje fabrike "Pobeda", izgradi Centralni prečistač otpadnih voda i ugasi Glavna crpna stanica 1 u Radničkoj ulici.
U narednih 400 dana, konzorcijum firmi će graditi NGCS, a radovi će se osim kod novog mosta i postojeće dve crpne stanice, odvijati i celom dužinom Keja zbog postavljanja novog kolektora otpadnih voda.
Portparolka "Vodovoda i kanalizacije" Borislava Pejanović kaže za 021.rs da se radi o vrlo kompleksnoj investiciji i objektu kakav se zida jednom u 50 godina. Ona dodaje da je izgradnja NGCS preduslov kako bi Centralni prečistač otpadnih voda mogao da zadovolji potrebe grada koji ima više od 400.000 stanovnika.
"NGCS je ključni objekat, jer će u nju voditi svi slivovi sa bačke strane grada. Plan je da se sruši Crpna stanica u Radničkoj ulici i odatle sagradi kolektor do nove stanice", objašnjava portparolka ovog javno-komunalnog preduzeća.
Ona je dodala i da se trenutno mogu videti mašine i radnici kako kod novog železničko-drumskog mosta čiste teren i seku drveće, i napominje da se sve radi u koordianciji sa Gradskim zelenilom.
"Mladice su već izvađene u koordinaciji sa Gradskim zelenilom i biće zasađene na drugim lokacijama u gradu. Kada svi radovi budu završeni, plan je da se ova lokacija potpuno ozeleni", kaže Pejanović.
NGCS gradi konzorcijum firmi koje predvodi preduzeće "Energotehnika-Južna Bačka" iz Novog Sada, a čine ga još "Graditelj NS", "Tehnounion-Eksim" iz Sremske Kamenice, "Hydrovision" iz Beograda, "Indas" iz Novog Sada i "Gorenje projekt inženjering" iz Velenja u Sloveniji.
Komentari 13
Jmi
penzioner
Srdacan pozdrav
alal vera
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar