Reč je o projektu Društva građana "Almašani" koji je podržala Uprava za kulturu Grada Novog Sada. Aplikacija podrazumeva objekte značajne za društvenu istoriju Novog Sada i Almaškog kraja, kroz kratke video i foto priče na srpskom i engleskom jeziku.
"Približavanje kulturnog nasleđa, građanima je od izuzetnog značaja, a posebno na način koji odgovara zahtevima moderne komunikacije. Novi Sad je veoma bogat u kulturno-istorijskom smislu, i privlači sve više turista iz celog sveta, pa ova mobilna aplikacija može biti od velike koristi i na tom polju. Digitalizacija kulturnog nasleđa je u fokusu i u našoj zemlji ali i u Evropi, te ovaj projekat doprinosi razvoju takvog vida promovisanja istorijskog nasleđa i kulturne baštine", naglasio je član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić.
Kako je rečeno na prezentaciji, aplikacija je besplatna, a njeno korišćenje zahteva jedino posedovanje pametnog telefona.
"Kroz ovaj vid upravljanja digitalnim izvorom informacija, građani Novog Sada i turisti preuzimanjem ove aplikacije, dobijaju i besplatan servis. Naime, nakon prvog preuzimanja, sadržaj ostaje na mobilnom uređaju i trajno je dostupan korisniku, tako da uvek može da se vraća na njega, dok se ažuriranjem dobijajau nove informacije. Ovo predstavlja jedan od važnih načina da se podigne svest o značaju kulturnog nasleđa našeg grada, a u krajnjoj instanci i našeg nacionalnog blaga", istakao je predsednik Društva građana ''Almašani'' Marjan Majin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Светозар Милетић
Шта ?
Зашто ?
Где ?
Како ?
Када ?
Немојте се урушавати и Ви ...
Tamara
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar