Navodi se da je Kuzmanović u Kini zabeležio veliki uspeh pošto je zajedno sa još 11 kolega iz drugih zemalja dospeo na takozvanu dekanovu listu Fakulteta za medije i komunikacije ovog univerziteta osnovanog 1896, jednog od osnivača "Šangajske liste".
List navodi da je tematika OVK zaokupljala Kuzmanovićevu pažnju i tokom osnovnih studija na Fakultetu političkih nauka u Beogradu i da ju je istraživao uz pomoć beogradskih, ali i novosadskih profesora.
"Od 1998. do danas OVK i njeni predvodnici doživeli su u zapadnim medijima neverovatnu transformaciju, počevši od toga da su na početku bili na listama CIA, a da sada imaju pristup čak i u Ujedinjenim nacijama", kazao je Kuzmanović koji trenutno boravi u Novom Sadu.
On ocenjuje da niko do sada u svetu nije ozbiljno, naučnim metodama, analizirao "slučaj OVK".
"Želim to da istražim i da pokažem koliko mediji mogu da postave određene teme na dnevni red i da nam nameću o čemu i kako treba da razmišljamo", naveo je ovaj student.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Ovdašnji
Zatim, indikativno je da mu je verovatno sugerisano da u sadašnjoj situaciji nije dobro za Srbiju da rad objavljuje ovde, da ne dužim, zbog zapada i pregovora oko Kosova.
Te je stoga rešio da to uradi u Kini, koja se trudi da bude realna, jer nema mnogo od pristrasnosti.
Kladio bih se da Kina ima više informacija od Srbije.
Sve što su kod nas uspeli naši veeeeliki zapadni prijatelji, koji nas mnoooogo vole, pokušaće jednog dana da urade Kini ili Rusiji, takav im je metod rada.
Tako da sve informacije postoje u Kini, dostavljene od naših službi u doba Slobe, ili sakupljene od strane kineskih bezbednosnih službi, ili tazmenjene sa ruskim.
Gaga
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar