Budućnost zgrade Radničkog univerziteta svedena je na tri scenarija koja predviđaju rekonstrukciju ovog "skeleta" - Grad Novi Sad investira u obnovu, ulazak u partnerstvo sa privatnim investitorom, a treća opcija je prodaja uz obavezu da se vrati u funkcionalno stanje.
Foto: 021.rs
Pre više od tri meseca angažovana je kompanija "MP & Associates", koja bi trebalo da izradi modele buduće upotrebe Radničkog, odnosno Novosadskog otvorenog univerziteta u Vojvođanskoj ulici. Tada se govorilo o nekoliko različitih mogućnosti u vezi sa zgradom u centru Novog Sada, koja već 19 godina stoji ogoljena, nakon velikog požara u kojem je život izgubila jedna osoba.
Na konstataciju 021.rs da još uvek nije pronađeno finalno rešenje, gradonačelnik Miloš Vučević kaže da se na rešenju radi i da je angažovan konsultant.
"Konsultant će dati tri moguće varijacije koliko bi koštalo da grad ulaže u zgradu Novosadskog otvorenog univerziteta, koliko bi koštalo da se ide u zajedničko partnerstvo sa privatnim investitorom i koliko bi Grad mogao da prihoduje prodajem zgrade Radničkog univerziteta za poslovanje i uz obavezu investitora da vrati objekat u funkcionalno i upotrebno stanje", objašnjava Vučević.
Gradonačelnik dodaje da postoji interesovanje nekoliko IT kompanija, koje bi od zgrade napravile novi poslovni centar. Prema Vučevićevim rečima, Grad želi da "taj skelet i sliku koja nas, nažalost, opominje na jedan od najružnijih i najtragičnih događaja Novog Sada, reši, te da zgrada postane simbol pobede i oporavka grada".
U požaru, koji se dogodio 6. aprila 2000. godine, život je izgubila Milica Prostran, radnica Televizije Duga. Tom prilikom je povređeno više ljudi, među njima i zaposleni Radija 021, čije su prostorije u potpunosti izgorele.
Otkad je izgorela zgrada njena objava je najavljivana više puta, ali bez konkretnih akcija koje bi pokazale da se zaista nešto radi na rešavanju višegodišnjeg problema. Prošle godine zgrada je prešla u javnu svojinu grada, što je bio jedan od koraka ka rešavanju situacije.
O sudbini zgrade je prethodnih godina praktično bilo licitirano, pa se tako moglo čuti da bi u njoj mogla da bude smeštena gradska administracija, da se iznajmljuje kao kancelarijski prostor, pa čak i da bude javna garaža. U nekim slučajevima se išlo i toliko daleko da su napravljeni i projekti kako bi zgrada mogla da izgleda posle obnove. Međutim, 19 godina nakon požara, ona je i dalje skelet.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Bivši zaposleni na Radničkom nisu dobili plate niti uplaćene doprinose a po nalogu Grada iz svojih sredstava uplatili 4000.000. DM u celosti izmirili Ugovor o obnovi zgrade i 6 izgorelih spratova, pa je GRAD NAKON UTVRDJENE STATIKE ZGRADE DA JE SVE OK i UPLAĆENIH MILIONA doneo nalog DA SE CELA ZGRADA SRUŠI ZA TOLIKE MILIONE!!!A uz to RADNICI IMAJU DOŽIVOTNO PRAVO KORIŠĆENJA PROSTORA 12 SPRATOVA...a GRAD TO NEZAKONITO OTUDJUJE BEZ NADOKNADE!!!!
@Neoplanta, веома малициозно и острашћено са Ваше стране. Какве има везе сада СНС и председник странке са обновом зграде Радничког ?! Поента је да се скелет уклони и направи нешто функционално и корисно за Град Нови Сад. Зато и пропада све у Србији јер су сви острашћени а позивају се на правду и демократију а нису свесни да сами себе блате ... надовезао бих и коментар везан за владавину ДС предходних година такође,
Ti si kao jako duhovit. U pokrajini je ds bio na vlasti 16 godina, bili su na vlasti i u gradu, zašto tada nisu sredili Radnički? Zašto ne možeš jednostavno da pohvališ nešto dobro. Za plakat će se naći mesta, ne brini.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predstavnici Udruženja građana "Dunavska sonata", simboličnim gestom obeležili su mesto na kojem je živeo pisac Danilo Kiš u Novom Sadu, za vreme Drugog svetskog rata.
Građanski pokret Solidarnost osnovan je u Novom Sadu, a njegov inicijator Goran Ješić ocenio je da je jedini demokratski izlaz iz sadašnje situacije da se formira prelazna ekspertska vlada.
Skup podrške studentima održava se na Petrovaradinskoj tvrđavi gde su se okupljeni građani rasporedili blizu bedema i uključili bliceve na mobilnim telefonima kako bi "osvetlili" podršku studentima.
Predsednik SVM Balint Pastor izjavio je da "Savez vojvođanskih Mađara neće glasati ni za jednu deklaraciju o Vojvodini koja se kosi sa istorijskim činjenicama".
Udruženje novinara Srbije osudilo je provalu u prostorije Nezavisnog društva novinara Vojvodine koje se nalaze u poslovnom centru Spens i zatražilo da nadležni što pre kazne provalnike.
Do kraja aprila trebalo bi da bude gotova regeneracija tri bunara čime bi Novi Sad bio spreman za uvećanu potrošnju vode tokom letnjeg perioda, kažu u JKP "Vodovod i kanalizacija".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je, povodom predstojeće sednice Skupštine grada Novog Sada, koja je zakazana za ponedeljak, da će "vlast pokazati trpeljivost i strpljenje".
Odbornik u Skupštini Novog Sada sa liste "Aleksandar Vučić Novi Sad sutra" Žarko Mićin, zvanično je predložen za gradonačelnika Grada Novog Sada, kako je to ranije objavio 021.
Tokom decenija indeks sendvič je postao najpopularniji "street food" proizvod u Novom Sadu, ponekad se uzdižući do jedne od znamenitosti grada. Indeks sendvič je, jednostavno rečeno, novosadska stvar.
Četvrto izdanje "Slobodnog dnevnika", koji realizuje deo zaposlenih na Radio-televiziji Vojvodine nezadovoljan uređivačkom politikom tog medija, emituje se ispred zgrade Rektorata u Novom Sadu.
Komentari 32
Boba B
Светозар Милетић
@neoplanta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar