Devedeset izlagača iz zemlje i sveta na Novosadskom salonu vina
Kao i prošle godine, izlagači su pažljivo odabrani kako bi se zainteresovanoj publici pružio pravi uvid u aktuelnu ponudu na sve življoj vinskoj sceni Srbije. Na Salonu se predstavljaju u najvećem broju domaće vinarije, uz goste iz regiona, te Francuske, Italije i Austrije.
Prvo uzdanje Salona je prošle godine pokazalo da postoji ogromno interesovanje ljubitelja vina, ali i ugostitelja i profesionalaca iz vinskog posla, za jednom visoko profilisanom manifestacijom, pa tako sada Novi Sad konačno ima specijalizovani vinski događaj na kome zajedno nastupaju najveći i najvažniji vinari iz cele Srbije, zemlje regiona, kao i internacionalne vinske zvezde. Posetioce očekuje selekcija najboljih, a među vinima biće izložena i ona koja prvi put izlaze na tržište.
Tokom dva dana biće održan i bogat program masterklasova i radionica na kojima će stručnjaci iz celog sveta istraživati tajne različitih teroara i sorti i pomagati vinoljupcima i vinarima da lakše pronađu svoj vinski put. Pored gostiju iz Austrije, Poljske, Mađarske i Hrvatske, masterklas o vinima Nove Evrope, sortama, teroaru i njihovim potencijalima na međunarodnom tržištu održaće vinska zvezda iz Velike Britanije Džo Ahern MW. Posetioce očekuju i retka vina, stare berbe i puno ekskluzivnih degustacija.
Gostima su ulaznice za salon i program radionica dostupne preko GigStix servisa, a prodaju se i na samom ulazu na Salon. Detaljan program i sve potrebne informacije nalaze se na sajtu salonvina.rs.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar