Deca u vrtićima se loše hrane
Iako su gradski čelnici obećavali da porcije mališana u "Radosnom detinjstvu" neće trpeti zbog činjenice da nisu na vreme raspisali tender za dobavljača namirnica, deca u vrtićima ne jedu ribu i sir, a pasulj je skoro svakodnevno na meniju.
Pošto deca od početka meseca jedu hranu iz robnih rezervi, koja je konzervisana, voće, jaja i sveže povrće mora da se dokupljuje, tako da se obično bira jedna najjeftinija namirnica umesto raznovrsnosti koja je deci neophodna.
Kako za "Blic" kažu u jednom vrtiću, deca mleko mogu da piju samo ujutru jer se dobavljačima ne isplati da donose mleko u tetrapaku. Meso se uglavnom menja pasuljem ili testom, dok umesto voća mališani dobijaju voćni sok.
Iako situacija definitivno nije pod kontrolom, kako su nadležni obećavali, još nema najava kada će tender za novog dobavljača biti završen.
Komentari 11
Ceca
Verovatno od tih pregovaranja nije imao kad misliti o raspisivanju tendera za dobavljanje namirnica za decu!
Ma to ti je trulo i smrdi gde god da pipnes.
obavesten
Roditelji placaju 2000 dinara po detetu a ostatak od 12000 din finansira grad.U bilo kom gradu u postoji socijalna karta pa placas prema dubini dzepa ali Novi Sad je cudo tako da kod nas imas parkirane dzipove od 100000e ispred vrtica a sirotinji decu cuvaju komsinice , i babe.
Kakve to ima veze sa hranom ....velike da se placa vrtic normalno bilo bi svega normalno ovako grad se gusi u dugovima nemajuci mu...a da bilo sta uradi a pored svega cuva Bokija za direktora koji se rasipa na sve strane da bi bijo jos veci direktor.
S R A M O T A
SREMAC
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar