U kvizu je učestvovalo 14 ekipa sa po tri do pet članova, a oni su odgovarali na pitanja iz devet oblasti: opšta kultura, književnost, mozgalice, geografija, film, istorija, sport, muzika i oblast večeri (gradovi sveta). Svi odgovori počinjali su slovom "B", što je takmičarima dodatno olakšalo ovaj "izazov".
Konkurencija je bila žestoka, ali su posle tri sata nadmetanja u znanju prvo mesto poneli "Čudovišni monoliti". Kao nagradu dobili su knjige i medalje, ali i piće na račun kuće. Drugo mesto i picu po izboru osvojila je ekipa "Vurda", a treći po redu "Los Pollos Hermanos" dobili su turu pića.
Ipak, čak i oni koji sa sobom nisu poneli nagrade i priznanja uživali su u dobroj atmosferi i muzici za koju se pobrinuo tim pab kviza "Inkvizitor".
Jučerašnji kviz bio je prvi pab kviz novog koncepta u Novom Sadu. Od drugih se razlikuje po tome što odgovori u svim oblastima počinju na isto slovo, pa je učesnicima koji se dvoume između dva odgovora lakše da se sete koji je pravi.
Da biste učestvovali u kvizu potrebno je da imate ekipu od najviše pet članova, a najbolje bi bilo da je svaki član "potkovan" znanjem iz različitih oblasti. Broj mesta je ograničen, pa je najbolje prijaviti se unapred.
"Kviz na jedno slovo" održavaće se u Radio kafeu svakog drugog ponedeljka u 20h, a svi zainteresovani se mogu prijaviti za učešće na broj 069/1000-600 ili na Fejsbuk/Instagram stranici "Pab kviz Inkvizitor".
Sledeći kviz biće organizovan 22. aprila.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
w
Pozdrav kolega.
Janko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar