Prijavu je na sastanku odbora prošle sedmice izneo prim. dr Milovan Krivokapić, koji je pročitao zahteve ove, kako se navodi, anonimne grupe zaposlenih na institutu.
U predstavci se navodi "urgencija i apel" za uvođenjem prinudne uprave na Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine, kao i zahtev da se sprovede hitna, vanredna spoljna kontrola rada instituta.
Zaposleni traže i formiranje anketnog odbora u Skupštini Srbije, a koji bi ispitao "kompletan medicinski rad i finansijsko poslovanje instituta u poslednjih 10 godina".
Urgencija je, inače, prvobitno upućena Ministarstvu zdravlja, koje je u međuvremenu sprovelo kontrolu kvaliteta stručnog rada, naveo je dr Krivokapić.
Na kakve malverzacije se prijava odnosi, anonimna grupa zaposlenih nije pojasnila. U Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine, s druge strane, navode da nema razloga za zabrinutost jer su organi ustanovili da nema nepravilnosti. Na to, kažu u Institutu, upućuje i činjenica da je ustanova dobila akreditaciju na sedam godina, da su ISO standardi na najvišem nivou i da se stalno uvode nove tehnologije.
"Institut za kardiovaskularne bolesti Vojvodine sve svoje aktivnosti sprovodi normalno u skladu sa utvrđenim planovima rada. Rezultati rada Instituta od osnivanja do danas su u rangu vodećih ustanova u zemlji i inostranstvu što je Institut učinilo priznatim u regionu i šire. Ovo je rezultat predanog rada svih zaposlenih kao i strateških odluka menadžmenta. Rezultati rada se redovno dostavljaju svim nadležnim državnim institucijama, te su lako proverljivi. Institut je dao značajan doprinos formiranju novih angiocentara u Vojvodini, čime je eliminisana lista čekanja za kateterizaciju srca. akođe, finansijsko poslovanje, kao i sprovedene javne nabavke su u skladu sa zakonom i utvđenim planovima", poručuju za 021 u IKVBV.
Inače, na čelu instituta je prof. dr Aleksandar Redžek.
Komentari 31
Sneza
Minja
samo...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar