Festival otvara predstava "Ričard III" Gradskog dramskog kazališta Gavela iz Zagreba, u režiji Aleksandra Popovskog, koja će biti izvedena na sceni "Jovan Đorđević" Srpskog narodnog pozorišta. Početak predstave je u 19:30 časova.
Druge večeri, u Vili Stanković, biće izvedena premijera performansa "Moj Šekspir", prema konceptu Nikite Milivojevića, u kojem će o svom iskustvu igranja Šekspirovih komada i svoje omiljene monologe govoriti Vojislav Brajović, Svetlana Bojković, Svetozar Cvetković, Zijah Sokolović, Vojin Ćetković, Nebojša Dugalić, Igor Đorđević, Milena Zupančić i Ozren Grabarić. Repriza je u ponedeljak, 1. jula.
U subotu je na programu "Bura" Nacionalnog teatra u Nici, u režiji Irine Bruk, ćerke slavnog Pitera Bruka.
Publika će u nedelju, u Vili Stanković, imati priliku da pogleda i kako je dobitnik prestižne britanske nagrade "Olivije" Džordž Megvajer izneo "Bogojavljensku noć" u produkciji "Bridž haus teatra SE20" iz Londona.
Festival će u sredu, 3. jula, zatvoriti projekcija filma "Sve je istina" Keneta Brane u Kulturnom centru Novog Sada. Uz njega igraju i Džudi Denč i Ijan MekKelen.
U okviru pratećeg programa biće postavljena izložba "Šekspirova pozornica Joce Savića" i organizovana tribina posvećena ovom nadarenom glumcu i reditelju, koji je na nemačkoj pozorišnoj sceni ustanovio novi princip igranja Šekspira i bio ispred svog vremena, a do danas ostao nepoznat u domovini.
Ulaznice za predstave koštaju 700 i 900 dinara, a cena kompleta je 2.700 dinara. Prodaju se na svim prodajnim mestima TICKETS-a (nekadašnji Eventim).
Obezbeđen je prevoz do Čortanovaca, a karta se takođe može kupiti na prodajnim mestima TICKETS-a po ceni od 300 dinara. Autobus polazi ispred Železničke stanice, kod Lokomotive, u 19 časova. Povratak je 20 minuta nakon završetka predstave.
U slučaju vremenskih nepogoda, predstave "Moj Šekspir", "Bura" i "Bogojavljenska noć" izvode se u Srpskom narodnom pozorištu, o čemu će na sajtu i Fejsbuk stranici festivala biti istaknuto obaveštenje na dan izvođenja predstave do 16.30h.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Mija
Piško
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar