Popravlja se još 14 starih fasada u Podgrađu Tvrđave i centru Novog Sada
Radi se o IX fazi radova na obnovi starih zdanja, vrednoj skoro 42 miliona dinara, bez PDV-a. U pitanju je 11 objekata u popularnom Gradiću, na adresama Beogradska 1, 2 i 10, Štrosmajerova 3, 16 i 18, Nazorova 3, Prote Mihaldžića 2, 4, 8 i 12, kao i tri zgrade u centru Novog Sada - Miletićeva 27 i 29, kao i Trg slobode 4, koja je već popravljana, ali je izgleda potrebno obaviti dodatne popravke.
Ovo nisu jedini radovi koji se planiraju na obnovi fasada i krovova u ovoj godini, jer sledi još jedan tender za X fazu, vrednu skoro 40 miliona dinara bez PDV-a za šest objekata u Podgrađu, na adresama Beogradska 3 i 6, Prote Mihaldžiča 2a,6 i 10 i Lisinskog 3, kao i tri u centru grada Grčkoškolska 8, Miletićeva 11 i Dunavska 12.
I ovde se radi o ponavljanju nekih radova, jer se već radilo u Beogradskoj 3.
Podsetimo da su od maja u toku radovi vredni 45 miliona dinara sa PDV, na 10 fasada, među kojima je i kuća u kojoj je boravila matematičarka Mileva Marić Ajnštajn u Kisačkoj 20.
Svi ovi radovi se sprovode sada već trogodišnjeg programa rekonstrukcije fasada kuća u Podgrađu Petrovaradinske tvrđave i centra Novog Sada, koje najvećim delom finansira Republika sa 300 miliona dinara, u sklopu podrške Novom Sadu kao Evropskoj prestonici kulture 2021. godine.
Do sada je sređena 41 fasada, pretežno u Podgrađu.
Komentari 11
ex chapman
Saša
Ako nisi sposoban da brineš o svome, onda to fino prodaj, pa idi u podstanare. Tamo menjaš sijalicu kad crkne i to ti je sav trošak. U redu je za zgrade koje su pod posebnim režimom zaštite, gde je potreban stručan nadzor, ali i tu je grad mogao da pomogne nadzorom i projektima, a izvođenje neka plate vlasnici. Pola starijih zgrada na Podbari je ruinirano, jer vlasnici stanova ne ulažu ni dinara. Čekaju valjda da neko dođe da to uradi umesto njih!
centar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar