Spajanje Beograda i Novog Sada?
Novi Sad se od prošlog popisa stanovništva 2002. godine doseljavanjem uvećao za 9%, ali je prirodni priraštaj u njemu i dalje negativan. Osim Novog Sada, jedino su se uvećali još Beograd za 4% i Niš za 1%. Novi Sad i Beograd će nastaviti da privlače populaciju sa tendencijom da se u doglednoj budućnosti spoje, ocenjuju stručnjaci, a prenosi Blic. U ova dva grada već sada živi 27 odsto ukupnog stanovništva Srbije.
Novi Sad i Subotica, po mišljenju stanovnika Vojvodine, ubedljivo su najbolji gradovi za život u pokrajini, dok su Pančevo i Kikinda prvi na listi najgorih gradova - pokazalo je istraživanje studenata novosadskog Ekonomskog fakulteta.
Čak 70 odsto Vojvođana bi se za stalno ili bar privremeno preselilo u Novi Sad. Glavni razlozi za to su da će u njemu mnogo lakše naći posao (26 odsto ispitanika), da će im biti viši standard (23 odsto), da ih čekaju veće zarade (19 odsto) i bolje poslovne mogućnosti (16 odsto).
A 17 odsto i to pretežno mladih Vojvođana, Novom Sadu privlači to što je mogućnost za zabavu daleko veća nego u manjim gradovima. Statistka pokazuje da se 37 odsto ponuđenih poslova u Vojvodini nudi u Novom Sadu, a sa prosečnom novosadskom platom mogu da se mere samo plate u Apatinu, Beočinu, Pančevu, Vršcu i Kanjiži.
Komentari 17
Vaskez NS
Pod dva - Novi Beograd je na teritoriji Vojvodine (s ove strane Save) tako da on svakako pripada Novom Sadu koji mu je uz to i glavni grad, a novobeograđani bi to trebalo što pre da shvate i prihvate.
Pod tri - da se spajamo sa onim gradićem što ostane od Save do Malog mokrog luga ? Ne, hvala.
Fitch
usite za punje uperatisti za s
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar