Dok je u 2018. godini bilo čak 2.229 žalbi zbog ujeda pasa lutalica, ove godine, do novembra meseca, 580 tužbi građana odnosilo se na ovu povredu. Za naknadu štete građani traže između 90.000 i pola miliona dinara.
Protiv Novog Sada od početka godine pokrenuta su ukupno 1.374 parnična postupka. Nakon ujeda pasa lutalica, drugi najčešći razlog iz kog građani tuže Grad je upad u rupu. U 172 sulučaja građani traže naknadu zbog pada na ledu, dok su 44 tužbe podnete zbog upada u šaht. U 2018. godini ukupan broj predmeta vezanih za okliznuće, upadanje u rupe i slivnike bio je 584, što bi značilo da se taj broj, samo do novembra ove godine, povećao za 208.
Što se tiče ustanova čiji je osnivač Grad Novi Sad, najčešće su tužene škole i Predškolska ustanova "Radosno detinjstvo" zbog povreda u toku nastave, a isplaćene sume se kreću u rasponu od 60.000 do 80.000 dinara.
Kada je reč o mirnom rešavanju sporova za naknadu štete nastale usled ujeda napuštenih životinja, Komisiji su od početka godine do 20. novembra upućena 263 zahteva, a 621 se odnosi na odštetu usled pada u šaht, rupu i okliznuća na snegu i ledu. Od toga je zaključeno 857 sporazuma o vansudskom poravnanju. Sa 27 oštećenih sporazum nije zaključen jer se priložena dokumentacija nije uklapala sa opisanim povredama i načinu na koji je došlo do njih.
Podsetimo da je Novi Sad u protekloj deceniji platio stotine miliona dinara zbog ujeda pasa na ulicama, a sumnja se da je većina slučajeva nameštena. Više o prošlogodišnjem izveštaju možete pročitati
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
marija
Marijana
KLISA
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar