FOTO: Spomen-ploča Nađ Beli otkrivena u Elektrotehničkoj školi

Spomen-ploča Nađ Beli, nekadašnjem profesoru fizičkog vaspitanja u Elektrotehničkoj školi "Mihajlo Pupin", otkrivena je na zgradi ove novosadske srednje škole.
Direktor Elektrotehničke škole "Mihajlo Pupin" Milan Vukobrat podsetio je da je posebna delatnost škole oduvek bila da mlade ljude posveti sportu i sportskim aktivnostima.
 
"Ovo je škola koja poštuje i ceni sportski rad i rezultate i zna da iza sportskih rezultatat uvek stoji ogroman rad sportskih trenera i ljudi koji svoj rad nesebično daju mladim naraštajima. Jedan od takvih ljudi, koji je svoj rad, trud i ljubav prema sportu, nesebično ulagao jeste i naš poštovani kolega Nađ Bela", podvukao je Vukobrat.
 
 
Inicijativa za spomen-ploču potekla je od Društva nastavnika fizičkog vaspitanja Novog Sada i Organizacije rezervnih vojnih starešina Novog Sada, a predsednica Društva nastavnika fizičkog vaspitanja Helena Vinaji Tarabić istakla je da je Nađ Bela svoj radni vek proveo u školi odgajajući generacije mladih, vaspitao ih i starao o životu i duhovnom vaspitanju.
 
"Vodeći se načelima koje svi poštujemo, da smo mladima učitelji i vaspitni uzori, kolega Nađ održao je i najveću lekciju, položivši život za državu. Nadamo se da će ova spomen-ploča bar na trenutak utešiti njegovu porodicu, a sve nas nadahnuti i opominjati da je rat najstrašnija ljudska tvorevina, a život svakog čoveka neprocenjiv", poručila je Vinaji Tarabić.
 
 
Otkrivanju spomen-ploče prisustvovao je počasni vod Vojske Republike Srbije, kao i đaci Elektrotehničke škole "Mihajlo Pupin". 
 
Nađ Bela bio je profesor fizikog vaspitanja u Elektrotehničkoj školi, a poginuo je kao pripadnik JNA 1992. godine. Spomen-ploča postavljena je na dvorišnom, severoistočnom zidu škole.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • dragan perković

    18.12.2019 19:34
    Ah
    Sve te spomen table će svojim ručicama bez alata skidati ovi što su na slici+tkzv oficiri.On nije poginuo jer Srbija nije bila u "ratu". A i ko ga je poslai da pogine danas mu diže ploču.Sramno.Pakao vas čeka.
  • Jo

    18.12.2019 18:51
    Предавао је и нама у Исидориној гимназији
  • Sportista

    18.12.2019 17:40
    Atletski trener
    Nisu napomenuli da je pokojni junak Nadj Bela bio takodje i vrlo uspesan trener u A.K.Vojvodina. Bio je odlican trener i pedagog.
    Zauvek cemo ga se secati i spominjati.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti