Bio je jedan od najznačajnijih srpskih lingvista koji je dao veliki doprinos u proučavanju sociolingvistike, sintakse i semantike, kao i u oblasti planiranja jezika.
Radovanović je diplomirao na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, magistrirao dve godine kasnije na Filološkom fakultetu u Beogradu, a doktorsku tezu iz oblasti sintakse i semantike odbranio je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
Specijalizaciju iz semiotike završio je na Univerzitetu Južne Floride i Letnjem lingvističkom institutu Lingvističkog društva Amerike na Floridi 1975. godine.
Bio je redovni profesor opšte lingvistike na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu od 1986. do 2015. godine, kada se penzionisao. Kao gostujući profesor predavao je na evropskim i američkim univerzitetima i uJapanu i učestvovao je po pozivu na brojnim međunarodnim naučnim konferencijama širom sveta.
Za dopisnog člana SANU izabran je 2003, a za redovnog 2012. godine. Pored obavljanja funkcije potpredsednika Ogranka SANU u Novom Sadu, Radovanović je bio član i predsednik Odbora SANU za Savremeni srpski jezik u svetlu savremenih lingvističkih teorija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Miloš Radovanović
Dragi Jerga, tata i ja smo zajedno uživali u vašim prenosima utakmica naših odbojkaša. Bili ste za koplje ispred drugih sportskih komentatora. Hvala Vam što ste me podsetili na te trenutke.
Jerga
Divna Maksić
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar