Iz grada se odselilo više od 6.500 onih koji su imali prebivalište u Novom Sadu.
Podaci Republičkog zavoda za statistiku pokazuju da Novi Sad ima pozitivan migracioni saldo, barem kada su u pitanju selidbe građana u okviru granica Srbije.
Tako je, prema zvaničnim podacima, Novi Sad poželjna destinacija za građane Srbije, s obzirom na to da se u toku prošle godine u vojvođansku prestonicu doselilo 2.117 osoba više nego što ih se odselilo.
Broj onih koji su prijavili svoju adresu u Novom Sadu je porastao u odnosu na 2018. godinu, ali je ujedno porastao i broj onih koji su odjavili svoje prebivalište
Kada se pogleda period od 2010, u prošloj godini je oboren rekord po broju doseljenih, ali i po broju odseljenih.
U grad se u nešto većem broju doseljavaju devojke. Najbrojnija populacija koja je u prošloj godini prijavila novosadsku adresu jesu žene od 25 do 34 godine, a ova starosna grupa je najbrojnija i kada je reč o muškarcima.
Ova populacija radno sposobnog stanovništva je ujedno i ona koja je prošle godine najčešće odjavljivala svoju adresu iz Novog Sada i selila se u neke druge delove Srbije.
Ako se pogledaju podaci RZS za proteklih 10 godina, adresu u Novom Sadu prijavilo je više od 78.700 građana, dok se iz grada odselilo gotovo 57.000 osoba. Prema ovoj statistici, samo na osnovu unutrašnjih migracija, Novi Sad je u poslednjih 10 godina porastao za više od 20.000 stanovnika.
Cela Južnobačka oblast ima pozitivan migracioni saldo, s obzirom na to da je za godinu dana prebivalište u njoj prijavilo više od 12.100 osoba, dok se iz nje iselilo 10.300 građana.
S obzirom na to da je Novi Sad najveći grad Vojvodine, ujedno i njen administrativni i univerzitetski centar, potpuno je očekivano da to bude i mesto u pokrajini u koje će najviše ljudi dolaziti. I sama Vojvodina je "živahna" po pitanju migracija, s obzirom da je u njoj prebivalište prijavilo 28.729 građana, a odselilo se njih 28.210, po čemu i pokrajina ima pozitivan migracioni saldo.
Komentari 49
Deran
milutin grozni
Liman su isto naselili nekakvi dođoši koji su se laktarilii borili za život u novoj sredini..onda su im deca rođena na" Die Betanija hospital ,kindere mit pedigre"koja su nasledila stanove i tako izgubila motivaciju za životnu borbu...Deca današnjih dođoša i njihovi unuci će za 50 godina pisati isto kao vi...da su rođeni u Betaniji...woow
Limanac
Mi smo za njih njanje i nesposobni.
A drzava je kriva sto su oni sa izbeglickim statusom imali prednost u dobijanju posla u drzavnim institucijama i prekinuli lanac nasledjivanja posla ( kada otac ode u penziju sin dolazi na njegovo mesto i ovo nije samo bila praksa u NS nego u celoj bivsoj SFRJ )
A jos gore sto su dobijali pozicije na rukovodecim mestima i zaposljavali i vukli svoje. Imam u kuci svojoj primer tome.
Ja koji sam rodjen u ovom gradu pored oca koji je poznavao pola grada nisam mogao da zaposlim svoju suprugu koja je hrvatica, a prebegla iz Bosne ( sto govori u prilog da ne mrzim dodjose jer sam dodjosa ozenio ) ali je njen TEČA sa brda znao svog nekog brata sa drugog brda koji se zaposlio u gradskoj upravi i on je zaposlio moju zenu! A moja rodjena sestra i dan danas sedi kuci sa zavrsenim fakultetom bez posla.
I na sve to ti didjosi umesto da nas cene i postuju oni namecu svoja pravila i pljuju nas rodjene u Betaniji na svakom cosku.
Mi tako nismo vaspitani
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar