Popodne na Trgu slobode akcija davanja krvi, zalihe nedovoljne za sve potrebe

Svi Novosađani pozvani su da, zbog smanjenih zaliha krvi, danas između 16:30 i 19:30 u transfuziomobilu na Trgu slobode daju krv i time pomognu da se naprave dovoljne zalihe za građane kojima je krv potrebna.
Popodne na Trgu slobode akcija davanja krvi, zalihe nedovoljne za sve potrebe
Foto: 021.rs
Krv mogu da daju sve zdrave osobe uzrasta od 18 do 65 godina, ukoliko zadovolje medicinske uslove i kriterijume nakon laboratorijskog i lekarskog pregleda u sklopu davanja krvi. 
 
Svako ko se dobro oseća i smatra da je zdrav može biti potencijalni davalac krvi. Jednim davanjem krvi svaki građanin spasava čak tri života.
 
"Za sve naše sugrađane koji su došli iz inostranstva, preporuka je da ne daju krv narednih 28 dana, takođe potencijalni davaoci sa simptomima respiratorne infekcije ne mogu krv davati ni u uobičajenim okolnostima dok se infekcija ne smiri", podseća Zorica Bjelić iz Zavoda za transfuziju krvi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti