Šanse za ovaj ishod vrlo su male budući da se još uvek čeka dobijanje upotrebne dozvole za novoizgrađenu crpnu stanicu u Žičkoj ulici.
Naime, kanalizaciona mreža u deset ulica u okolini Marije Bursać završena je još prošle godine - reč je ukupno pet kilometara u delu Marije Bursać, Žičkoj, Studeničkoj, Petra Lubarde, Sopoćanskoj, Suvoborskoj, Stefana Prvovenčanog, Stevana Sinđelića, Vladana Đorđevića i u Palićkoj ulici, a radove je izveo "Graditelj NS" sa podizvođačima.
Ovi radovi nisu tekli naročito glatko jer je bilo protivljenja stanara Suvoborske i Palićke da preko njihovih parcela
prolaze cevi.
Radovi na izgradnji crpne stanice počeli su u februaru i završili se tokom leta, ali kako za 021 kažu u Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije, ceo posao još uvek nije završen.
"Kanalizacija sliva Marije Bursać gravitira ka crpnoj stanici 'Žička', koja je završena ove godine i za koju je trenutno u toku procedura ishodovanja upotrebne dozvole. Funkcija crpne stanice 'Žička' je da prikuplja otpadnu vodu iz navedenih ulica i prepumpavanjem ih odvodi do kolektora koji se nalazi u Ulici Branka Ćopića", kažu u Upravi za naš portal.
Kad stigne upotrebna dozvola, ceo posao prenosi se na "Vodovod", na kojem je da pošalje pozive za priključenje na kanalizacioni sistem.
U Gradskoj upravi poručuju da će oko 400 domaćinstava u ovih 10 ulica time dobiti kanalizaciju.
Adice su pretežno "divlje" naselje u nerazvijenom delu grada, sa problemima ilegalne kanalizacione mreže, nerešenih imovinskih odnosa i neuređenih ulica. Ipak, gradski urbanisti planiraju da ovo naselje u budućnosti dobije legalnu i prihvatljivu formu u vidu naselja namenjenog porodičnom stanovanju, sa novim domom zdravlja, školama i drugim ustanovama i privatnim biznisom.
Detaljnije o planovima za Adice čitajte
OVDE.
Komentari 4
/
Milan
...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar