Balašević je preminuo 19. februara, na Infektivnoj klinici Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu, a posle 40 dana od smrti pesnika izgrađen je spomenik u porodičnoj grobnici u koju su premešteni posmrtni ostaci umetnika.
"Obaveštavamo javnost da je JKP 'Lisje' Novi Sad, koje se bavi upravljanjem grobljima i sahranjivanjem, u skladu sa Zakonom i željom porodice izvršilo ekshumaciju pokojnog Đorđa Balaševića", navodi ovo preduzeće.
Porodična grobnica u kojoj počiva Đorđe Balašević nalazi se ispod krošnje četinara, svega nekoliko metara od mesta gde je sahranjen 21. februara ove godine.
Pored imena novosadskog kantautora nalazi se krst, kao i stih njegove pesme "Portret mog života" koji glasi: "Bez crne bela ne bi vredela".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Zrenjaninac
ZokiNS
Audie Palmer
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar