Apoteke nisu spremne za prikupljanje farmaceutskog otpada
Umesto da preuzmu kesu punu lekova sa isteklim rokom trajanja, reporteru Bete su zaposleni dali cedulju sa ispisanim brojem telefona Transfer stanice i radnim vremenom tokom koje građani mogu predati otpad. U Transfer stanici su rekli da kante za odlaganje farmaceutskog otpada još nisu postavljene u apotekama i da građani mogu da predaju lekove sa isteklim rokom samo kod njih od 7.30 do 14.30 sati.
Prema njihovom očekivanju, građani će to moći da učine u apotekama naredne nedelje, kada se očekuje distribucija kanti, ali su iznenađeni što su u apotekama odbili da prime lekove jer i sami dostavljaju farmaceutski otpad u Transfer stanicu. Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić i ministar za zaštitu životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić otvorili su 22. juna Transfer stanicu za prikupljanje lekova sa isteklim rokom.
U Srbiji se godišnje baci oko 460.000 tona medicinskog i farmaceutskog otpada, od čega 90 odsto farmaceutskog otpada čine lekovi sa isteklim rokom trajanja koji potiču iz domaćinstava.
Komentari 4
od STARIH LEKOVA NEMAJU KORISTI, ne mogu ih vise prodavati
Jazz
Cica_NS
po recima ekoloske i sanitarne inspekcije, u Novom Sadu ne postoji kontejner za staklo, pa se sa istim mozete slikati. Zasto bi postavljali mesta za otpad lekova?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar