U pitanju je 173. godišnjica.
"Danas obeležavamo veliki dan - dan na koji je načinjen prvi značajan korak ka ostvarenju velikih snova ne samo srpskog, nego i drugih naroda koji su u to vreme živeli u ovom delu tadašnje Austrougarske - snova o slobodi, jednakosti i ujedinjenju", rekao je predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović.
Srpska Vojvodina stvorena 1848. godine nije trajala dugo, ali se, kako je Mirović istakao, čvrsto ugnezdila u srcu i svesti naroda, što je dovelo do toga da sedam decenija kasnije - 25. novembra 1918. godine, na Velikoj narodnoj skupštini u Novom Sadu, kada se Vojvodina prisajedinila Kraljevini Srbiji - snovi o slobodi, jednakosti i ujedinjenju budu i dosanjani.
On je istakao da je Vojvodina danas, a biće to i ubuduće, nosilac najviših zajedničkih i pojedinačnih stvaralačkih dometa u svim sferama društvenog života.
Ovom prilikom, predsednik je uručio pokrajinska priznanja za 2020. godinu u oblastima nauke i umetnosti "Milutin Milanković" i "Pavle Jovanović" – redovnom profesoru Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Sergeju M. Ostojiću, odnosno akademskom slikaru Draganu Stojkovu.
Dragan Stojkov zahvalio je na nagradi Pokrajinskoj vladi i predlagaču za to priznanje Galeriji Matice srpske.
Svečanosti povodom 15. maja, Dana od pokrajinskog značaja, prisustvovali su i predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor i potpredsednici Skupštine, potpredsednici i članovi Pokrajinske vlade, predsednik Matice srpske Dragan Stanić, dobitnici pokrajinskih priznanja iz prethodnih godina i drugi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Vera
Dragan
Stepi
Ako gledate prof. dr Sergeja Ostojića, doktora medicinskih nauka, onda vidite najcitiranijeg novosadskog naučnika rangiranog među 2% najcitiranijih naučnika sveta (Stenford).
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar