Kako navode, poseban poziv upućuju stanovnicima Telepa, Limana, Detelinare i drugih delova grada u kojim su se građani bolje organizovali i u kojim ima više kandidata "koje nisu podmetnule Srpska napredna stranka (SNS) i druge partije iz gradske vlasti".
"Mesne zajednice treba da služe građanima za artikulisanje njihovih interesa i potreba u lokalnoj sredini, a sada su pretvorene u ispostave SNS-a. Izbori koji se održavaju u nedelju mogu biti put kojim će građani preuzeti kontrolu nad onim što im u demokratskim društvima i pripada", poručuju u DS.
Predsednik Gradskog odbora DS u Novom Sadu prof. dr Veljko Krstonošić kaže da gradska organizacija DS-a ni na koji način ne učestvuje u izborima za savete mesnih zajednica. Kako kaže, demokrate "više neće ponoviti grešku koju su i sami pravili mešajući se u izbore za lokalne savete".
On je dodao da je dobro i to što se ni ostale stranke demokratske opozicije ne mešaju u ove izbore i sve ih pozvao da isti stav zadrže i posle promene gradske vlasti.
"Mi ne učestvujemo na izborima za savete mesnih zajednica, ali imamo obavezu da javno ukažemo na svako kršenje zakona i zloupotrebu od strane vlasti. Važno je da građani znaju da su Srpska napredna stranka i njeni sateliti jedine političke organizacije koje učestvuju na izborima za savete mesnih zajednica. Mesne zajednice, međutim, treba da vode ljudi koji imaju i ideje kako da život u svom kraju učine boljim i volje da se za svoje ideje bore, a ne partijski poslušnici Miloša Vučevića i njegovog društva iz Gradske kuće", zaključuje Krstonošić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Maja
Shin Sekai
Petar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar